logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

İstifa ettim farklı bir kadroya geri dönebilir miyim?

Daha
2 ay 3 hafta önce #14524 yazan Ada540
Bir üniversite hastanesinde devlet memuru olarak (sözleşmeli değil) hemşirelik yapıyordum. 2010 yılında istifa ettim. Bu süre içinde mühendislik fakültesinden mezun oldum. Ayrıldığım kuruma yada başka bir kuruma mühendis olarak geri dönebilir miyim? Ayrıldığım kurumun personel daire başkanlığından babama uzman kadrosuna geri dönebileceğim gibi bir şey söylenmiş. Ancak uzman kadrolarındaki özlük hakları ile mühendis kadroları arasında fark olduğunu gördüm internette. Mühendis kadrosu almak için ne yapmam gerekir?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 ay 3 hafta önce #14526 yazan osman1
Asil memur iken memurluktan istifa edip yeniden memur olmak isteyenler, yeniden sınava girerek atanma ve görevde yükselme/unvan değişikliği kapsamı dışındaki kadrolara atanma halleri dışında, ayrıldıkları kadro unvanına veya görevde yükselme ve unvan değişikliği uygulamaları bakımından bu kadro unvanı ile denk olan kadrolara atamayı yapacak olan kurumun takdiri ile atanabilmektedir.

Hemşire olarak görev yaparken memurluktan ayrılmış olmanız nedeniyle, unvan değişikliğine tabi mühendis kadrosuna sınavsız atanmanız mümkün olmayacaktır. Öte yandan, kpss sonucuna göre mühendis kadrosuna yerleştirilmeniz ya da göreve başladıktan sonra mühendislik unvanı için açılacak unvan değişikliği sınavına girip başarılı olmanız halinde mühendis kadrosuna atanabilirsiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Ada540

Daha
1 ay 3 hafta önce #14700 yazan zabit
selamlar 2yıl uzmançavuş olarak çalışıp ayrıldım 2014 yılında ılce beledıyesıne acıktan atandım yhs bos kadro var dıye benı buraya atadılar sımdı ıse unvan degısıklıgı yapmak ıstıyorum sınavsız gih sınıfına gecebılırmıyım bana soylenen uzman çavuşluk gih sınıfına tekabul ettıgı ıcın senın atamanı duzeltılmesı denıyo bu konuda yardımcı olurmusunuz tesekkurler

Daha
1 ay 3 hafta önce #14701 yazan metinc

zabit yazan: selamlar 2yıl uzmançavuş olarak çalışıp ayrıldım 2014 yılında ılce beledıyesıne acıktan atandım yhs bos kadro var dıye benı buraya atadılar sımdı ıse unvan degısıklıgı yapmak ıstıyorum sınavsız gih sınıfına gecebılırmıyım bana soylenen uzman çavuşluk gih sınıfına tekabul ettıgı ıcın senın atamanı duzeltılmesı denıyo bu konuda yardımcı olurmusunuz tesekkurler

Konu hakkında farklı görüşler var. Aşağıdaki danıştay kararına göre sınavsız atanman mümkün değil. Buna karşın dpb tarafından daha önce verilmiş olumlu görüşte var.

Danıştay kararı:
Karar

Dpb görüşü:
Görüş

Sayfa oluşturma zamanı: 0.491 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.