logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Eş durumundan Atama

Daha
1 ay 1 hafta önce #14516

Sayın editör.
Ben ve eşim istanbulda çalışan hemşire kadrosunda devlet memuruyuz. Konyaya tayinim çıktı. Eşim eş durumundan başvurunca yanıma yani konyaya gelebilecekmi ? Yoksa beni istanbula geri mi çekecekler. Cevaplayabilirseniz sevinirim. (Benim hizmet puanım eşimden daha yüksek).

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 ay 1 hafta önce #14517

Aynı kurumda çalışan eşlerin tayinini yaparken neden aynı anda yapmıyor kurumlar. Memurlar mağdur ediliyor.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 ay 1 hafta önce #14518

SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI KURULUŞLARI ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ'nin Aile Birliği mazeretine ilişkin ilgili hükümleri:

"(1) Eşlerin ikisinin de Bakanlık veya bağlı kuruluşlarda kamu personeli olması hâlinde;
a) Astlık üstlük sıralaması esas alınarak astın görev yeri üste bağlı olarak değiştirilir. Üstlük astlık sıralaması; Bakanlık ve Bağlı Kuruluş Merkez Teşkilatı kadroları, il sağlık müdürü/halk sağlığı müdürü/genel sekreter, başkan, hastane yöneticisi, başhekim, eğitim görevlisi, başasistan, yan dal uzmanları, uzman tabipler, uzman diş tabipleri, tabipler, diş tabipleri ve diğer sağlık personeli şeklindedir.
b) Her iki eşin birinci fıkranın (a) bendindeki aynı sıralama grubunda yer alması halinde aile birliğinin D veya C hizmet grubu bir ilde sağlanması esastır. D veya C hizmet grubunda aile birliğinin sağlanamaması halinde; her iki eşin unvan ve branşında eşlerinin görev yaptığı ilin standardına göre doluluk oranı az olan ilde aile birliği sağlanır. Doluluk oranlarının da eşit olması halinde; aynı hizmet bölgesinde görev yapan eşlerden yer değiştirme talebinde bulunanın, farklı hizmet bölgelerinde görev yapan eşlerden ise üst hizmet bölgesinde görev yapan personelin görev yeri değiştirilir."

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 ay 1 hafta önce #14519

Ben tercih yaparken konya c gurubundaydı ama şuan b grubuna yükselmiş o yüzden kafam iyice karıştı. Attığınız yazıya bakılırsa beni istanbula geri çekecekler yani. Yok böyle bir sistem...

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 ay 1 hafta önce #14520

İstanbulun D grubu olması garip. Eş durumu dışında isteğe bağlı atama yapılabilirmi araştırmanız lazım

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.513 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.