logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Gorevlendirme

Daha
3 ay 1 hafta önce #14415 yazan Hakan123
Arkadaşlar merhaba, bir belde belediyesinde askere gitmeden önce 2 yildir yazı işleri birimine bakıyordum. Askerden gelince muhasebe mudurumuz emekli oldu , belediye baskani gorevlendirmeyle muhasebe hizmetlerini bana verdi. Ancak muhasebeyle ilgili hiç bir bilgim , tecrubem yok , bu işi anlamadigimi yapamayacagimi kaç defa soylemis olmama rağmen zorla muhasebe servisine görevlendirdi. Bu iş bu kadar kolay mı gorevlendirdim seni bu işi yapacaksın bütün mesuliyet senin, yani bildiğim kadarıyla belli bir hizmet yılını doldurmuş olmak ve muhasebe yetkilisi belgesine sahip olmam gerekiyor. Arkadaşlar inanın zor durumdayım bütün sorumluluğu bir gorevlendirmeyle hic bir bilgim olmamasına rağmen üzerime yıktı, ne yapacagimi bilmiyorum 2 aydır psikolojim bozuldu, yardiminizi bekliyorum tskler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 1 hafta önce #14416 yazan turanaga
Unvanınız memur ise, muhasebe biriminde görevlendirilme ile muhasebeci kadrosunda ya da muhasebe yetkilisi olarak görevlendirilme durumu farklı şeylerdir.
Memur olarak o birimde görevlendirilmeniz mümkün, Muhasebe yetkilisi görevi verilirse, (gerekli şartları taşıyorsanız) yazılı başvuruda bulunarak yeterli bilgi sahibi olmadığınız için o görevi layıkıyla yapamayacağınızı veya hatalı işlemler çıkabileceğini belirtebilirsiniz. Bu durumda da gerekli eğitim verilerek göreve devam etmeniz de istenebilir.

Daha
3 ay 1 hafta önce #14417 yazan Hakan123
2 yildir kadrolu memurum,Kadrom teknikerlik, muhasebe servisinde tek ben varım , hiç bir bilgim, deneyimim yok ve bütün bunlara rağmen yapılan her işlem sorumlulugu benim üzerime kalıyor, sadece bir gorevlendirmeyle bu işi sen yapacaksın deniyor, bu kadar basit mi gorevlendirmeyi yaptım ne halin varsa gör deniyor. Yani öğrenmek istediğim bir gorevlendirmeyle seni muhasebeci olarak gorevlendirdim , bu şekilde olurmu inanın zor durumdayim, bilmediğim anlamadığım işin sorumluluğunu yıkıyorlar üzerime

Daha
3 ay 1 hafta önce #14418 yazan osman1
Teknik Hizmetler Sınıfında tekniker kadrosunda görev yapıyorsanız, hizmet sınıfınızın dışında görevlendirilmeniz hususunun mevzuata aykırı olduğunu ve durumunuzun kurumunuz tarafından yeniden değerlendirilmesini, verilen görev ile kadro unvanınızın ve hizmet sınıfınızın uygun düşmediğini ve görev konusuyla ilgili bilgiye sahip olmadığınızı yazılı olarak kurumunuza iletin. Buna rağmen görevlendirmeniz devam ederse, görevi yapmak zorundasınız, ancak görevin yapılmasından kaynaklanacak sorumluluk sizi görevlendiren makamda olacaktır.

Daha
3 ay 1 hafta önce #14419 yazan Hakan123
Sağ olun tesekkurler

Sayfa oluşturma zamanı: 0.318 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.