logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

KURUMLAR ARASI NAKİL

Daha
5 ay 1 hafta önce #14062 yazan goemrah1985
İyi günler bir sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim ,
Ben icra müdürü olarak görev yapmaktayım ve bir belediyeye müdür olarak geçmek istiyorum belediye başkanıda gelmemi istiyor.Ancak benim meslekte görev sürem 4,5 yıl oldu.Belediyelerde müdür kadrosuna geçebilmek için lisans mezunu isek 8 yıl şartı aranıyor engeli var karşımda sizce bu engeli aşmanın bir yolu yok mudur yada icra müdürü olduğum için bu kazanılmış hak olarak sayılabilrimi

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 1 hafta önce #14063 yazan nazli
Hangi unvan olup olmadığına bakılmaksızın, ilk 4 dereceli kadrolara atanacaklarda kazanılmış hak aylığının uygun olmadığı durumlarda 68/B uygulaması yapılmaktadır. Yani, atanacak personelin yükseköğrenim mezunu olması ve belli bir hizmet süresine sahip olması gerekiyor. Bu şartlar olmadan, sadece daha önceki görev unvanından hareketle atama yapılmıyor.

Belediyede 3 veya 4 üncü derece şube müdürü kadrosuna atanabilmeniz için, (kazanılmış hak aylık seviyeniz bu derecelerde olmadığından), lisans mezunu olarak en az 8 yıl hizmet sürenizin bulunması gerekir.

Bunun dışında bir yol olmadığını biliyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: goemrah1985

Daha
5 ay 1 hafta önce #14064 yazan metinc
Bir kadroya atanabilmek için görevde yükselme sınavını kazanmak dışında, 657 sayılı Kanunun derece ilerlemesine ilişkin şartları da taşımak gerekiyor. Müdür kadrosunda çalışıyor olmanız sebebiyle görevde yükselme sınavına girmenize gerek olmasa bile müdür kadrosu 1-4 dereceler arasında ise 657 sayılı kanunun 68/A veya 68/B ye göre atama şartlarına sahip olmanız gerekir. Bunun için 4,5 yıl memuriyet yeterli değildir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: goemrah1985

Daha
5 ay 1 hafta önce #14065 yazan goemrah1985
Cevaplarınız için teşekkür ederim peki bu şartlarda benim belediyede hangi kadroya geçmem mümkün olabilir

Daha
5 ay 1 hafta önce #14066 yazan metinc
şu anki derece kademenize uygun bir kadroya geçebilirsiniz.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.324 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.