logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

EŞ DURUMU TAYİNİ VE SONLANMASI

Daha
5 ay 1 hafta önce #14040 yazan hakanparlar
Sayın Yetkili,
Eş durumu tayini ile mecburi hizmetimin bitmesine 2 ay kala eşdurumu tayini ile ailemin olduğu ile atandım. Mecburi hizmetim bittikten 3 yıl sonra, bugün eşim memuriyetten istifa ederek ayrılacak. Eşimin ayrılması ile birlikte benim eş durumu koşulum ortadan kalkacağı için 2017 Ocak ayında kurumumuz bizden eş durumumuzun devam ettiğine dair belgeyi istediğinde, bu belgeyi veremeyeceğim.
Bu durumda nasıl bir süreç ile karşılaşacağım? Teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 1 hafta önce #14041 yazan birgul
Kurumunuzun yönetmeliklerinde buna ilişkin bir düzenleme vardır sanırım. Ayrıca, mecburi hizmet belli bir görev yerinde yerine getirilmesi zorunlu olan bir hizmet ise, eksik kalan sürenin kurumunuz tarafından tamamlatılması söz konusu olabilir. Ama mecburi hizmetinizin bittiğinizi belirtmişsiniz. Mecburi hizmet bitmiş ise, zorunlu yer değiştirmeye tabi bir memursanız hakkınızda kurumunuzun yer değiştirme yönetmeliği hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

Daha
5 ay 1 hafta önce #14043 yazan metinc
Yönetmeliğinize göre varsa normal tayin döngünüz devam eder. Hizmet bölgeleri vs. anlamında

Sayfa oluşturma zamanı: 0.323 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.