logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

merhaba

Daha
8 ay 2 gün önce #13376 yazan marjii
merhaba, ağustos 2014 de müstafi sayıldım 10 gün göreve gelmedim bahanesi ile, dava açamadım, şimdi göreve geri dönmek istiyorum ama kasım seçimlerin de genelge çıkmıştı atamalar durduruldu diye bu atamalar kalktımı bilgisi olan var mı?

bir de müstafi olmuş personelin göreve yeniden dönmeleri idarenin taktiri şarları taşıması ve boş kadronun olması diyor, bunların hepsi de mevcut şuanda yani ben hizmetli olarak çalıştım ve çok hizmetli açığı da var.. hangi yolu izlemeliyim yönlendirecek yardımcı olacak varmı? tşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 2 gün önce #13377 yazan vatan0707
sayın marjii,
Müstafi sayılanların yeniden atanmaları

657 sayılı Kanun hükümleri uyarınca çekilmiş sayılan memurların yeniden Devlet memuriyetine dönebilmeleri için en az 1 yıl süre beklemeleri gerekir. Bu süre sonunda ise ancak açıktan atama uygulamaları kapsamında memuriyete dönmeleri mümkün olabilir.

(16.05.1982 tarihinden sonra, müstafi sayılma veya kendi isteğiyle ayrılma hali toplamı 2 defadan fazla olanlar, yeniden memuriyete dönemezler. Ancak, seçimler nedeniyle veya benzeri türde yasal düzenlemeler gereği olan çekilmeler bu sayıya dahil edilmez.) diye geçiyor

Bu yazıya ait tüm
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: marjii

Daha
8 ay 2 gün önce #13378 yazan feylesof

marjii yazan: merhaba, ağustos 2014 de müstafi sayıldım 10 gün göreve gelmedim bahanesi ile, dava açamadım, şimdi göreve geri dönmek istiyorum ama kasım seçimlerin de genelge çıkmıştı atamalar durduruldu diye bu atamalar kalktımı bilgisi olan var mı?

bir de müstafi olmuş personelin göreve yeniden dönmeleri idarenin taktiri şarları taşıması ve boş kadronun olması diyor, bunların hepsi de mevcut şuanda yani ben hizmetli olarak çalıştım ve çok hizmetli açığı da var.. hangi yolu izlemeliyim yönlendirecek yardımcı olacak varmı? tşekkürler.

öncelikle seni almak isteyen bir kurum bulacaksın. sonra oraya dilekçe ile müracaat edeceksin. Gerekli işlemleri kurum tamamlayacak. ama zor olan tabi böyle bir kurum bulabilmek. Hizmetli açığı olması önemli değil. Kurum yetkilileri sana tamam seni alacağız demeli.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: marjii

Daha
8 ay 2 gün önce #13382 yazan marjii
kim yapar bu işi milletvekilimi ? neyse ya aynen onlar yapar kim yapacak başka dimi? bizim ki de laf yani.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.348 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.