logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

mazeret tayinine dair bir soru

Daha
8 ay 4 gün önce #13369 yazan mahser56
arkadaslar kardesim agır özurlu saglık raporu var. anne baba yaşlı hastaya bakmakta güclük cekiyorlar.
bunun için saglık mazeret tayini istedim. talebim reddedildi. gerekce bulundugum yerde ihtiyac varmıs.
saglık gibi bir mazeretten dolayı böyle bir gerekce sunabilirler mi ? bu asamadan sonra ne yapabilirim.bilgisi olan var mı?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 4 gün önce #13371 yazan metinc
Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Yönetmeliği ek madde 3 e göre, "İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.
Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkânları
ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz. "
Normal şartlarda bakmakla yükümlü olunan kişiler kapsamında çocuklar ve anne baba girmektedir. Kurumunuzun sizin bu talebinizi reddetme hakkı vardır. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi yol yargıya başvurmak olarak görünüyor..

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.308 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.