logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

atamadan feragat

Daha
9 ay 16 saat önce #13151 yazan turan01
eşim bir üniversitede öğretim elemanı olarak görev yapmakta bende aynı üniversitede idari kadroda çalışmaktayım. eşim başka bir üniversitenin öğretim elemanı kadrosuna müracaat etti ve kazandı. görüşmeye gittik benimde o üniversiteye geçmem durumunda eşimin geleceğini söyledik tamam dediler ben geçiş dilekçemi eşimde atama evraklarını teslim etti. ilgili üniversite çalışmakta olduğumuz üniversiteye eşimin muvafakat isteğini gönderdi fakat benim için bir işlem yapmadı. tekrar görüştüğümüzde idari kadrolarının olmadığını beyan ettiler. bu durumda eşimde aile bütünlüğümüzün bozulmaması adına hakkından feragat ettiğini bildiren dilekçeyi çalışmakta olduğumuz üniversiteye verdi. rektör hoca dilekçeyi dikkate almadı ve eşime muvafakat verdi. eşim bu arada kazanmış olduğu üniversiteye de sarfınazar ettiğini kazandığı kadrodan feragat ettiğini bildiren dilekçeyi verdi. kazandığı üniversitede
dilekçeyi dikkate almayıp atamayı yaparsa ne yapacağız. bu şartlarda eşimin oraya gidip benim bur da kalmam imkansız . kanuni olarak haklarımız nelerdir. bu konu hakkında ivedi olarak yardımlarınızı talep ediyorum saygılarımla.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 16 saat önce - 9 ay 16 saat önce #13153 yazan metinc
Burası gariplikler ülkesi. Herkes işleri zorlaştırmaktan adeta zevk alıyor. Eşinizin atanmak istediği üniversite atamayı yapmasın onu garantiye alın ve eşiniz mevcut üniversiteden ilişik kesmesin. Normalde ilişik kesmediği sürece sorun yaşamaması lazım. Ama işte kurumlarda yöneticiler de bir garip. Sorun olursa dava sürecine gidilebilir.
Son Düzenleme: 9 ay 16 saat önce yazan metinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: turan01

Daha
9 ay 15 saat önce #13155 yazan turan01
burası dilekçeye rağmen muvafakat verince orasının da dilekçeye rağmen atama yapabileceğini düşünüyorum. burası atama yapılırsa ilişik kesme işlemini başlatacaktır. sonumuz mahkeme olacak gibi nasıl bir karar çıkar kanunen? ilk önce yürütmeyi durdurma daha sonra atamanın iptalini istersek kazanabilir miyiz.

Daha
9 ay 15 saat önce #13156 yazan metinc
feragata dair dilekçenizi vermenize rağmen işlemi durdurmuyorlarsa büyük ihtimalle kazanırsınız. Ancak ilişik kesme kesinlikle yapmayın diğer taraf atama için eşinizi çağırsa dahi normal şartlarda sorun yaşamamanız gerekir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: turan01

Daha
9 ay 15 saat önce #13157 yazan turan01
atama yapılırsa bize tebliğ edildiği andan itibaren hukuki süreci başlatmayı düşünüyoruz. iki kurumada feragat dilekçesi verdik tarih ve sayılarıyla elimizde mevcut. aile bütünlüğümüzü, 19 aylık ikizlerimizi, hür iradeyle feragat ettiğimizi mahkemenin göz önüne alacağını düşünüyorum.

Daha
9 ay 15 saat önce #13158 yazan scandisk
Esasen öğretim elemanı bir kurumdan diğerine geçerken muvafakat alınmasına dair bir düzenleme de yok. Ancak üniversiteler alıyor. Burada kişi ilişik kestiğini tebellüğ etmediği sürece eski üniversitesinde ki görevine devam eder.

Daha
9 ay 9 saat önce #13160 yazan turan01
Hocam ilişik kesmeyi biz yapmasak bile kurum zorlayacaktır. Esasen çalışmakta olduğumuz yere bu hakkımızdan feragat ettiğimize dair dilekçeyi verdiğimizde muvafakat işlemi yapmayıp ilgili feragat ettiğinden muvafakat işlemi yapılmamış diye bilirdi ama malum demedi... sorunu çalıştığımız kurum yarattı

Sayfa oluşturma zamanı: 0.395 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.