logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

KPSS'ye Tekrardan Girmek

Daha
11 ay 2 hafta önce #12465 yazan matiz22
Merhaba arkadaşlar,
Tekniker olarak görev yapmaktayım.Mühendislik bitirerek özlük haklarımın bir kısmını aldım.Tamamını almak için ise unvan değişikliği sınavını beklemekteyim.Fakat gözüken o ki kurumum kolay kolay bu sınavı açacağa benzemiyor. Sorum şudur ki, tekrardan kpss ye hazırlansam kazandığım takdirde üst öğrenimden dolayı muvakat alabilir miyim?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
11 ay 2 hafta önce #12466 yazan metinc
Normalde muvafakat, kurumun senin hizmetine ihtiyacı olup olmamasına göre veriliyor. Ancak kişinin terfisi anlamına gelecek durumlarda kurumlar büyük çoğunlukla muvafakat veriyorlar. Böyle durumlarda istisnai olarak vermeyen kurum olsa bile açacağın dava ile muvafakatini alabilirsin.

Daha
11 ay 2 hafta önce #12467 yazan matiz22
Mahkemeyle veya doğrudan muvafakat almama ihtimalide varmıdır? Ben girdim diyelim kazandım Kurumum tam o sırada unvan Değişikliği Sınavı açtı,bu durumda ne olur?

Daha
11 ay 2 hafta önce #12468 yazan osman1
Sınavı kazanırsanız yerleştirmeniz yapılsa bile, atamanızın yapılmadan önce muvafakat istenecek kurumunuzdan. Bu aşamalarda kurumunuz sınav açarsa o sınava girebilirsiniz. Kurumdan ayrılmadığınız sürece, kurumunuzun açacağı unvan değişikliği sınavına girebilirsiniz.
Muvafakat almama ihtimaliniz olabilir. Açacağınız davayı da mutlaka kazanacağınızı söylemek zor.

Daha
11 ay 1 hafta önce #12489 yazan matiz22
Kurumumda personel eksikliği olan bir yerde çalıştığım için, kritik personel konumundayım. Bu sebepten dolayı sınav açmaları(unvan değişikliği) için girişimlerde bulunuyorum. Diğer taraftan da tekrardan kpss ye girip , kazanmam halinde muvafakat alabilirmiyim onu araştırıyorum.Unvan değişikliği sınavı (mesleki) ile kpss sınavı (genel kültür-genel yetenek) konuları birbirinden farklı olduğu için enerjimi hangi yönde harcamam gerektiği konusunda kararsızım. Yani bilsem ki bitirmiş olduğum üst öğrenimden dolayı mahkeme yoluyla kesinlikle muvafakat alırım, tüm dikkatimi kpss ye yönlendireceğim. Zira kpss den(lisans düzeyinden) 85 üzeri almak çok ciddi bir çalışma gerektirecek. Bu konuda emsal kararlar, paylaşımlar var mı?

Daha
11 ay 1 hafta önce #12490 yazan metinc
Tekniker iken mühendis olarak KPSS yoluyla yerleştirilirsen, bu senin için terfi niteliğinde olacağı için davayı büyük ihtimalle kazanırsın. Aşağıdaki linklerde kpss yoluyla atandığı halde muvafakat verilmeyenlerin kazandıkları dava örneklerini bulabilirsin:

1 http://memurunyeri.com/kpss/kpss-haberleri/6874-hizmetine-ihtiyac-var-diyerek-memura-muvafakat-verilmeyebilir-mi.html
2 http://memurunyeri.com/memur/atama-ve-yerdegistirme/5778-muvafakat-verilmeyen-memur-careyi-mahkemede-aradi.html

Sayfa oluşturma zamanı: 0.424 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.