logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

%90 engelli kardesimin vasisiyim.kardesimn yanina tayin

Daha
1 yıl 3 hafta önce - 1 yıl 3 hafta önce #12210 yazan mahser56
kardesimin vasisiyim. kanun maddesi tam olarak söyle
. "Memurun saglik mazeretine dayanarak yer degistirme talebinde bulunabilmesi için;kendisi, esi, annesi, babasi, bakmakla yükümlü oldugu çocuklari ve yargi karari ile VASİ TAYİN EDİLDİGİ KARDESİNİN hastaliginin görev yaptigi yerde tedavisinin mümkün olmadigi veya mevcut görev yerinin söz konusu kisilerin saglik durumunu tehlikeye düsürecegini egitim ve arastirma hastanesi veya üniversite hastanesinden alinacak saglik kurulu raporu ile belgelendirmesi gerekir."
ben istanbulda memurum.
gitmek istedigim yer kilis
saglik kosullari olarak istanbul daha iyi. yine de kardesimin oldugu kilis'e tayin olur mu BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VAR Mİ
Son Düzenleme: 1 yıl 3 hafta önce yazan mahser56.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 3 hafta önce #12211 yazan metinc
Burada kilit nokta Kilis'e gitmek istemiyorsan bununla ilgili sağlık raporu alman gerektiğidir. Zaten hükümde her şey açık yazıyor ama raporda iki şarttan biri mutlaka yer almalıdır:
1-Kardeşinin Kilis'te tedavi imkanı bulunmadığı yada,
2- Kardeşinin Kilis'te sağlık durumunun tehlikeye düşmesi,
hususu.
Bu raporu alamıyorsan gitmek durumundasın. Kilisteki şartları bilemiyorum tabiki ama umarım istediğin gibi çözülür.

Daha
1 yıl 3 hafta önce #12213 yazan mahser56
Metinc bey yukarıda yanlış izah ettim herhalde.
istanbulda görev yapıyorum. Gitmek istedigim şehir kilis.
Sağlık koşulları olarak sizde takdir edeceğiniz üzere bulunduğum yer olan İstanbul daha iyi.gene de kilis'e gitmenin bir yolu yokmudur. Teşekkürler

Daha
1 yıl 3 hafta önce #12214 yazan metinc

mahser56 yazan: Metinc bey yukarıda yanlış izah ettim herhalde.
istanbulda görev yapıyorum. Gitmek istedigim şehir kilis.
Sağlık koşulları olarak sizde takdir edeceğiniz üzere bulunduğum yer olan İstanbul daha iyi.gene de kilis'e gitmenin bir yolu yokmudur. Teşekkürler

Evet yanlış anlama olmuş. İstanbul Kilis'ten çok daha gelişmiş bir il olduğuna göre, sağlık mazereti ile Kilis'e gitmeniz mümkün değil. Atama ve yer değiştirme yönetmeliğinizde yer alan diğer nakil imkanlarını araştırmanız lazım.

Daha
1 yıl 3 hafta önce #12229 yazan mahser56
güncel
bu konuyla ilgili net bilgisi olan var mı?

Daha
1 yıl 3 hafta önce #12231 yazan feylesof
Kardeşinin vasisi isen onun yanında değilmisin zaten?

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
1 yıl 3 hafta önce - 1 yıl 3 hafta önce #12236 yazan mahser56
kardesimin yaninda degilim. kardesimin yanında annem-babam var, onlarda yaslı. kardesimin yanına haftasonları gidiyorum.
Son Düzenleme: 1 yıl 3 hafta önce yazan mahser56.

Daha
1 yıl 3 hafta önce #12237 yazan metinc

mahser56 yazan: kardesimin yaninda degilim. kardesimin yanında annem-babam var, onlarda yaslı. kardesimin yanına haftasonları gidiyorum.

Senin durumun istisnai bir durum. Normalde vasi, vesayet ettiğin kişinin yanında olur. O yüzden bu durumla ilgili olarak yönetmeliklerde düzenlenmiş bir hüküm yok. Durumu personel birimine aktarman halinde mecburi hizmetin vs. yoksa Kilis'e tayinini yapabilirler. İllaki bir düzenleme olmasına da gerek yok zaten.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.359 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.