logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

geçici görevlendirme

Daha
1 yıl 2 ay önce #11965 yazan tuggce
iyi günler bi sorum olacaktı . geçici görevlendirme için başvuru yaptım ve görevlendirmem kabul edildi . bu sürecte işlem basamakları nelerdir en son kendi kurumum görevlendirmemin yapılmasını kabul dip karşı gitmek istediğim kuruma yazımı göndermiş . benim yapmam gerekenler neler ilişik kesme yazısını hangi kurum yazacak ben takibi nasıl yapmalıyım. teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 2 ay önce #11967 yazan osman1
Karşı kurum sizi ne zaman göreve başlatmak istiyorsa, kurumunuza yazı yazacak ve sizin ayrılış tarihinizin bildirilmesini isteyecek. Kurumunuz o yazıyı size tebliğ edince ayrılıp, görevlendirildiğiniz kurmda göreve başlarsınız. Bu yazışmaların takibini elden siz de yapabileceğiniz normal seyrine de bırakabilirsiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tuggce

Daha
1 yıl 2 ay önce #11975 yazan levent

tuggce yazan: iyi günler bi sorum olacaktı . geçici görevlendirme için başvuru yaptım ve görevlendirmem kabul edildi . bu sürecte işlem basamakları nelerdir en son kendi kurumum görevlendirmemin yapılmasını kabul dip karşı gitmek istediğim kuruma yazımı göndermiş . benim yapmam gerekenler neler ilişik kesme yazısını hangi kurum yazacak ben takibi nasıl yapmalıyım. teşekkürler

Görevlendirmede ilişik kesme durumu yoktur. özlük haklarında maaşında asıl kurumun(kadronun olduğu) tarafından takip edilir.
görevlendirme yazınızla görevlendirildiğiniz yerde göreve başlayacaksınız.

:)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tuggce

Daha
1 yıl 2 ay önce #11976 yazan turanaga
Geçici görevlendirmede bir yerden ilişik kesmeden diğer yere başlama yapılabiliyor mu. Ya da eski yerinde ilişik kesmeden ayrılan memur geçici görev yerine gitmezse, işe gitmediği süre bu nasıl ıspatlanacak ve hesaplanacak. Bence bir ayrıldı-başladı işlemi yapılması gerekir.

Daha
1 yıl 2 ay önce #11980 yazan levent

turanaga yazan: Geçici görevlendirmede bir yerden ilişik kesmeden diğer yere başlama yapılabiliyor mu. Ya da eski yerinde ilişik kesmeden ayrılan memur geçici görev yerine gitmezse, işe gitmediği süre bu nasıl ıspatlanacak ve hesaplanacak. Bence bir ayrıldı-başladı işlemi yapılması gerekir.

Görevlendirme yapılan kişi görevlendirildiği yere gitmezse gerekçesini belirtecek (sağlık, rapor v.s) mülki amir tarafından yapılan görevlendirmeye başka nedenlerle(keyfi) gitmeme olmaz. devam takibini görevlendirildiğin kurum yapar. diğer taktir de cezai durumla karşı karşıya kalınır.
görevlendirme yazısının bir örneğini çalıştığınız kuruma vermek zorundasınız. böylelikle kurumunuzun bilgisi olur.

:)

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12331 yazan bababaris
İl içinde geçici görevlendirme yapılması için, gitmek istediğim ilçede görevime uygun boş kadro olması gerekmekte midir? Yoksa il içindeki geçici görevlendirme kadro şartı aranmaksızın mı yapılır?

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12333 yazan osman1
Kurumiçi geçici görevlendirmede kadro şarı naranmıyor. Bu durum, görevlendirmenin il içinde ya da iller arasında olmasına bağlı olarak değişmez.
Kurumiçi geçici görevlendirmeler bir toplantıya veya seminere katılma şeklinde olabileceği gibi, bir hizmet birimindeki personel yetersizliği nedeniyle işlerin aksamasının önüne geçilmesi amacıyla da yapılabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bababaris

Daha
7 ay 2 hafta önce - 7 ay 2 hafta önce #13551 yazan derya128
mrb benimde bir sorum olacak bir ilçe milli eğitimde şef iken kendi isteğim ile yolluksuz olarak başka ilçe milli eğitime bağlı okulda döner sermaye saymanı olarak vallik makamı onayı ile görevlendirildim sayman şartlarını taşıyorum ama görevlendirmem 657 ve 5442 8c ye göre yapıldı sayman vekalet aylığı zam ve tazminatlarını alabilirmiyim.
Son Düzenleme: 7 ay 2 hafta önce yazan derya128.

Daha
7 ay 2 hafta önce #13552 yazan nazli
657 "8c" derken, kangi hükmü kastediyorsunuz?

Daha
7 ay 2 hafta önce #13583 yazan derya128
657 sayılı kanun ve 5442 sayılı kanunun 8/c kapsamında yapıldı . boş bulunan sayman kadrosuna atama yapılana kadar 6 ay süreyle "Sayman" olarak harcırahsız ve yolluksuz görevlendirmesi diye yazıyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.457 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.