logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Kurum degisikligi ve unvan

Daha
1 yıl 2 ay önce #11954 yazan meralmeral
Su anda dsi de maden teknikeri olarak calisiyorum.kurumumdan muvafakat konusunda sikinti olmayacak gitmeme izin veriyorlar.fakat memleketimde maden teknikeri kadrosuyla is yapabilecegim kurum pek yok.universiteye tekniker kadromdan vazgecip duz memur olarak gecmek icin basvurabilirmiyim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 2 ay önce #11956 yazan osman1
Memur kadrosuna atanabilirsiniz. Ancak daha sonra yeniden tekniker olmak istediğinizde geçmiş olduğunuz kurum tekniker olarak atamayabilir. Ücretinizde de düşme olacağından, çekilebilecek sıkıntıları ve yaşanması muhtemel pismanlıkları da düşünerek karar verin dedim.

Daha
1 yıl 2 ay önce #11957 yazan meralmeral
Osman bey isin maddi tarafi hic onemli degil.tek istegim evime memleketime gidebilmek.yani bir pismanlik soz konusu olmayacak.bu konuyla ilgili yasal bi mevzuat yada ornek bir durum bilen varmi acaba

Daha
1 yıl 2 ay önce #11958 yazan feylesof
Memurların bir kurumdan diğerine nakilleri 657 sayılı kanunun 74 üncü maddesinde düzenlenmiştir. Örnek bir duruma gerek yok. 74 üncü madde gereğince kurumları ikna edersen naklen memur kadrosuna ataman yapılabilir.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
1 yıl 2 ay önce #11959 yazan raskol_85
ben de 657 ye tabi teknikerim. kurum değiştirmek istiyorum fakat branşımdan çok az kurumda var. nüfus müdürlüğüne vhki olarak geçebilir miyim bu konuda şüphelerim var.

şüphe duymama neden olan 2 nokta:

1) teknik hizmet sınıfı personeliyiz. genel idari hizmet sınıfına memur olarak geçtiğimiz zaman hem hizmet sınıfı hem de ünvan değişiyor. bu bakımdan pek mümkün olduğu düşünmüyorum.

2) polis memurlarından nüfus müdürlüğüne memur olarak geçenler olduğunu biliyorum. aynı şekilde emniyet hizmetleri sınıfından gih sınıfına geçiş olmuş oluyor. farklı sınıflar arası. bu örneğe göre bizim de geçmemizde bi sakınca yok gibi.

Daha
1 yıl 2 ay önce #11960 yazan nilüfer
Tekniker kadrosundaki bir memurun gerekli şartları taşıyor olması halinde sınavsız VHKİ kadrsouna naklen geçmesi mümkün olabiliyor.. Geçmeyi istediğiniz kurum sizi kabul eder ve kurumunuz da izin verirse, görevde yükselme ve unv an değişikliği uygulamaları açısından bir sorun bulunmuyor.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
11 ay 3 hafta önce #12423 yazan sirine
Merhaba arkadaşlar benim sorum muvafakat alındıktan sonra karşı kurumdan atama kararnamesi kaç günde çıkar ?
birde atamayı neye göre yapıyorlar

Daha
11 ay 3 hafta önce #12424 yazan metinc

sirine yazan: Merhaba arkadaşlar benim sorum muvafakat alındıktan sonra karşı kurumdan atama kararnamesi kaç günde çıkar ?
birde atamayı neye göre yapıyorlar

Buna kesin cevap vermek zor çünkü kurumdan kuruma değişir. Personel biriminin iş yüküne, amirlerin imzalama isteğine vs. göre değişir. Diğer sorunu anlayamadım?

Daha
11 ay 2 hafta önce #12437 yazan sirine
Diğer sorum atama kararının çıkması için şartlar falan varmıdır yoksa sadece belirli kişilerin imzasına göre mi çıkıyor?Ben belediyeyi aradım atamanın olması için yönetim kuruluna girmesi gerekiyor dedi

Daha
11 ay 2 hafta önce #12439 yazan kemal cebi
Belediyelerde yönetim kurulu yok. Normalde memurların atamasını belediye başkanı yapar. Ancak belediye meclisi veya encümenin bilgisine sunuluyor olabilir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.386 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.