logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Muvafakat verilmemesine karşı dava açabilirmiyim?

Daha
1 yıl 2 ay önce #11949 yazan aysekara
Mrb ben universitede tekniker olarak gorev yapmaktayim.Su urunleri muhendisligini bitirdim fakat universite unvan degisikligi sinavini sadece insaat ve makina muhendisligi icin yapti ve bende sinava katilamadim.Meslegimle ilgili olarak il tarim mudurlugune gecmek istiyorumki hem maas hemde kadromu alip memleketime gidebileyim.fakat universite muvafakatimi vermedi.Ayrica annem kanser tedavisi gormekte.Tum bunlari yani saglik durumu, unvan degisikligi ile kadro verilmemesi ve maas dezavantajlarini gerekce gostererek dava acabilirmiyim, sonuc ne olur, nasil nir yol izlenmeli?
Tesekkurler...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 2 ay önce #11950 yazan nazli
Muvafakat verilmemesi işlemlerine karşı açılan davalarda; hem muvafakat vermeme gerekçesinin hukuken kabul edilebilir gerekçelere dayanmadığı ve hem de muvafakat isteyen memurun gerekçelerinin kabul edilebilirlik durumuna göre mahkemelerin kararları da farklı olabilmektedir.

Memurunyeri.com'da "muvafakat" kelimesiyle site içi arama yaparsanız konuya ilişkin çeşitli yazı, karar ve görüşe ulaşabilirsiniz. Örnek bir KARAR

Daha
1 yıl 2 ay önce #11951 yazan metinc
Dava açarsan, Üniversite hizmetine ihtiyacı olduğunu gerekçe göstererek savunma yapacaktır. Muvafakat talebine izin verilmemesine karşı göstereceğin gerekçe üniversitenin bu savunmasını etkisiz kılacak bir örnek olabilir. Örneğin seninle aynı unvanda başka birine muvafakat vermemesi gibi. Ya da muvafakat verilmemesinin anayasal haklarının kullanımına engel olduğu şeklinde bir dava açabilirsin. Örneğin eğitim görme hakkına engel olması veya aile birliğine engel olması veya annenin sağlığına kavuşmasına engel olması gibi durumlar. Tabi bunları belgeleyebiliyor olman da gerekir. Ancak maaş dezavantajı vs. sebebeplerin çok ta kabul görmesi mümkün görünmüyor.

Daha
1 yıl 2 ay önce #11952 yazan aysekara
Savunmami su sekilde yapmayi dusunuyorum,
Universitede unvan degisikligi sinaviyla muhendis kadrosu alamiyorum.TEknikerim ve muhendislik bitirdim fakat su urunleri muh. İcin sinava girmeme izin vetilmiyor.il tarim mudurluklerinde ise bu alanda sinava girebilip muhendis kadrosuna gecebilirim.yani bir nevi ust kadro sansimi elimden aliyolar.Boyle bi durumla ilk ben karsilatim sanirim baska bi ornek yok gibi.ne dersiniz bu duruma, sansim varmi?

Daha
1 yıl 2 ay önce - 1 yıl 2 ay önce #11953 yazan nazli
Bulunduğunuz kurumun yürürttüğü hizmetler bakımından su ürünleri mühendisine ihtiyaç duymadığından, bu durumun bitirmiş olduğunuz eğitimler nedeniyle görevde ulaşabileceğiniz seviyelere ve mesleğinizi yapmanıza engel olduğundan, muvafakatinizi isteyen kurumda eğitim durumunuza uygun çeşitli kadroların olduğundan söz edeceğiniz iddiaların yer alacağı bir dava dilekçesinin mahkeme tarafından dikkate alınabileceğini düşünüyorum. Annenizin sağlık durumundan ve yanında olmanız gerektiği zaruretinden de söz edebilirsiniz.
Son Düzenleme: 1 yıl 2 ay önce yazan papatya.

Daha
1 yıl 2 ay önce #11955 yazan aysekara
Sagolun nazli hanim haftaya avukatla gorusup soylediginiz temeller uzerinden davamizi baslatacagiz insallah...farkli bi onerisi olanda varsa herturlu fikre acigim..herkese iyi bayramlar...

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12271 yazan sirine
Merhaba arkadaşlar ben bi ünide teknik hizmetler sınıfında çalışıyorum belediyeye tayin istedim kurum kabul etti ve muvafakat yazısını gönderdi kendi çalıştığım üni ye annemin sağlık raporlarını sundum ama bana şuan tayinlerin kapalı olduğu söylendi .sağlık durumundan atamada da engel varmı mazaret olaka atama yapılmazmı acil yardım lütfen...

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12275 yazan osman1
Atamaların durmuş olmasıyla muvafakatın ilgisi yok bence. Ayrıca atamaları durduran genelge Belediyelere yapılacak atamaları kapsamıyor. Belediyeler atama yapabiliyor.
Atamaları durduran genelge muvafakat vermeyi de durdurmadığından, kurumunuz isterse sizin için muvafakat verebilir.

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12283 yazan sirine
bende oyle düşünmüştüm ama çalıştığım üninin genel sekreteri kapalı olduğunu söylüyor bu durumda atamayı yapacak olan belediye ve belediyelerde genelge dışında ama ikna edemiyorum.nasıl bi yol izlemeliyim

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12285 yazan nilüfer
Kurumunuz muvafakat vermiyorsa, bu durumda mahkemeye başvurabilirsiniz. Mahkeme, mevcut göreviniz, geçmek istediğiniz görev özlük haklarınızdaki değişmeler gibi hususları da göz öünde bulundurarark bir karar verecektir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.445 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.