logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

eylül 2015 öğretmen ataması ve eş özrü

Daha
1 yıl 3 ay önce #11849 yazan physicist27
Selam arkadaşlar. Ben Gaziantep’te özel bir dershanede çalışan fizik öğretmeniyim. Eylül atamasıyla atanacağım inşallah. Soruma gelecek olursak; eşim edebiyat öğretmeni olarak 2011 yılında Şırnak’ın Cizre ilçesine atandı. 1 yıl sonunda adaylığı kalktıktan sonra eş özrü atamasıyla Gaziantep’e geldi ve zorunlu hizmet bölgesi olmayan bir okula geçti. Dolayısıyla doğu hizmetinin sadece 1 yılını tamamlamış oldu. Her yıl eş özrünün devam ettiğine dair belgeler vererek doğu hizmetini erteliyorduk. Eşimin aynı okulunda görevine devam edebilmesi için benim tercih yaparken nelere dikkat etmem gerekiyor? Dört farklı durumla karşı karşıyayım. Hangi durumlarda eşim şu an görev yaptığı okulda kalmaya devam edebilir? Yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum.
1. Gaziantep’te doğu hizmeti olan bir okula atanırsam
2. Gaziantep’te doğu hizmeti olmayan bir okula atanırsam
3. Başka bir ilde doğu hizmeti olan bir okula atanırsam
4. Başka bir ilde doğu hizmeti olmayan bir okula atanırsam

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 3 ay önce #11850 yazan feylesof
öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği madde 43/3:
"Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler, aile birliği mazereti veya sağlık mazeretlerinin devam ettiğini her yıl Bakanlıkça belirlenen dönemlerde belgelendirir. Mazeretlerini belgelendiremeyenler, zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek ya da eksik kalan hizmetlerini tamamlamak üzere bu maddenin birinci fıkrasında öngörülen usulle atanır."

Dolayısıyla eşinin şu anki okulunda devam etmesi için Gaziantepte bir okulda göreve başlaman gerekir.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: physicist27

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.319 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.