logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

657 ye tabi kurumlar arası naklen atanma

Daha
1 yıl 5 ay önce #11370 yazan hsyn
mrb arkadaşlar 657 ye tabi teknisyen
657 ye bağlı başka bir kuruma naklen atanırken
mühendislik bitirmiş ise
mühendis kadrosuna naklen atanabilir mi
657 nin 74 maddesi atanabilir diyor sanki yoksa yanlış mı anlıyorum

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 5 ay önce - 1 yıl 5 ay önce #11371 yazan feylesof
Unvan değişikliği sınavına girmeden naklen atanamazsın. Ancak KPSS ile ilk defa mühendis kadrosuna atananlar gibi atanabilirsin.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Son Düzenleme: 1 yıl 5 ay önce yazan feylesof.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 5 ay önce - 1 yıl 5 ay önce #11372 yazan hsyn
74-Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya
68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle
girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür.
Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri
için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların
isteği de şarttır.

burdan ne anlamalıyız peki
Son Düzenleme: 1 yıl 5 ay önce yazan hsyn.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 5 ay önce #11373 yazan nazli

hsyn yazan: 74-Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya
68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle
girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür.
Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri
için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların
isteği de şarttır.

burdan ne anlamalıyız peki


657 sayılı Kanunun bu maddesi, başka kurumlara naklen atanmayı düzenliyor. belirttiğiniz ifadede ise, başka kurumda geçebileceğiniz kadronun eğitiminize uygun olması gerektiğini söylüyor.
Örneğin işletme bölümü mezunu olarak kurumunuzda Genel İdare Hizmetlerinde bir kadroda görev yapmaktasınız. Başka bir kuruma geçmek istediğinizde, o kurumda Avukatlık Hizmetleri sınıfında ya da Teknik Hizmetler Sınıfındaki bir kadroya atanamazsınız.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 5 ay önce #11374 yazan metinc
Belirttiğiniz madde genel bir düzenlemedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevde yükselme ve unvan değişikliğine dair genel yönetmelik ek madde 1 de yer alan hüküm:
"Kurumlar aynı unvana veya bu unvanın bulunduğu aynı alt gruptaki diğer unvanlara veya daha alt unvanlara naklen atama yapabilir."

Madde aynı düzey veya alt düzeydeki unvanlara naklen atama yapılabileceğini düzenlemiştir. Üst düzeydeki bir unvana naklen atama yapılamaz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 5 ay önce #11376 yazan hsyn
cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar

ama 657 deki ibare yoruma açık ve bir kadro demiş aynı düzey veya alt grup dememiş bundan dolayı
657 >büyüktür> yönetmelik
desek haklı çıkamaz mıyız sizce

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 5 ay önce #11377 yazan metinc
Kanun ile yönetmelik arasında bir çelişki olsa haklısın. Ancak burada kanun sadece genel bir ifadeye yer vermiş. Yönetmelik ise boşluğu dolduruyor.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.505 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.