logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Şehit yakını Kurumlar arası geçiş.

Daha
1 yıl 6 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #11223 yazan BirMemur
Merhaba ben 3713 le atanmış bir memurum şehit oglu olarak yanında olmam gereken bir annem ve babannem , büyükbabam var nasıl bir yol izlemem gerekiyor durumu biliyorlar zaten muvafakat vermekte kolaylık saglarlar mı.
Edit: Yanlış yere açmışım konuyu yöneticiler taşırsa sevinirim
Son Düzenleme: 1 yıl 6 ay önce yazan BirMemur.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 6 ay önce #11224 yazan feylesof
Biraz daha bilgi verebilirmisin? Adaymısın asil memurmusun? Ne zaman atandın? başka bir kurumamı geçmek istiyorsun kurum içinde başka bir yeremi atanmak istiyorsun.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 6 ay önce #11225 yazan kemal cebi
Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atamaları Hakkında yönetmelikteki ek madde 1 e göre şehit yakınlarının kurum içi tayin taleplerinde öncelik tannınmaktadır. Hüküm şöyle:

"Ek Madde 2 – (Ek :7/3/2007-2007/11837 K.)
Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir
durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve
kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer
değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da
dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir."
Yani kurumun gitmek istediğin teşkilatında kadro varsa öncelikle tayin edilme hakkın var.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 6 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #11227 yazan BirMemur
dsi de GİH sınıfında memurum adaylıgım onaylanmak üzere onu bekliyorum. kurum degiştirmek istiyorum bu yönetmelik kurum degiştirmek isteyenleride kapsıyormu yoksa kurum içimi Tam anlayamadım. Cevap verdiginiz için teşekkürler.
Son Düzenleme: 1 yıl 6 ay önce yazan BirMemur.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 6 ay önce #11228 yazan feylesof

BirMemur yazan: dsi de GİH sınıfında memurum adaylıgım onaylanmak üzere onu bekliyorum. kurum degiştirmek istiyorum bu yönetmelik kurum degiştirmek isteyenleride kapsıyormu yoksa kurum içimi Tam anlayamadım. Cevap verdiginiz için teşekkürler.

Hayır bu yönetmelik kurum içi yer değiştirme hakkında. Başka kuruma atanmak istiyorsan öncelikle adaylığının kalkmasını beklemelisin. Kalktıktan sonra seni istihdam etmek isteyen bir kurum bulmalısın. Seni atamak isteyen kurumda şuanki kurumundan muvafakat isteyecek. Ancak şehit yakınları için naklen atama konularında kolaylık sağlayan bir düzenleme yok. İki kurumu birden ikna etmen gerekecek Allah yardımcın olsun.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 6 ay önce #11229 yazan BirMemur
Teşekkür ederim imkansız a yakın bir iş anlaşılan :)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 6 ay önce #11233 yazan semazen
tek ve iyi bir referans ile iki kurumda ikna edilebilir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.355 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.