logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

ARAŞTIRMACI

Daha
1 yıl 8 ay önce #10948 yazan RAMAZAN44
6360 Sayılı Kanun ile Belediye 3 kadro dereceli 3/1 dereceli Yazı İşleri Müdürü iken Valiliğe 4 .dereceli kadroya 3/1 olarak Araştırmacı olarak atandım. Eşim sivil memur ve çalıştığım yere tayinine izin verilmiyor. Eşimin çalıştığı yerdeki kaymakamlığa araştırmacı olarak gidebilir miyim.
Kısaca araştırmacılar aynı bakanlığın farklı bir ilinde taşra teşkilatına özlük haklarımdan herhangi bir kayıp olmadan Araştırmacı olarak tayin hakkımız var mı .Teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 8 ay önce #10949 yazan metinc
Valilik derken il özel idaresimi? yok sa İçişleri bakanlığı taşra teşkilatınımı kastediyorsun?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 8 ay önce - 1 yıl 8 ay önce #10950 yazan RAMAZAN44
İçişleri bkanlığı taşra teşkilatı
Son Düzenleme: 1 yıl 8 ay önce yazan RAMAZAN44.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 8 ay önce #10951 yazan metinc
İçişleri Bakanlığı yer değiştirme suretiyle atanma yönetmeliğine göre aile birliği mazeretinden dolayı tayin talepleri genel yönetmelikteki hükme göre gerçekleştiriliyor. Genel yönetmeliğe göre eşinizin tayin imkanı yoksa aile birliği mazeretinden tayin isteyebilirsin.
Genel yönetmelikteki hüküm:

Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği (1)
Madde 14 – (Değişik: 30/6/2014-2014/6578 K.)
Aile birliği mazeretine dayanarak yer değişikliği memurun;
a) Kamu personeli olan eşinin, kurum içi yer değiştirme suretiyle atanma imkânının olmaması veya mevzuatı
uyarınca eşin zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması durumunda bu kapsamdaki eşin bulunduğu yere,
b) Eşlerin her ikisinin de aynı kurumda çalışıyor olması halinde, kurumun daha fazla hizmet ihtiyacı duyduğu yere,
c) Eşlerin farklı kurumda çalışıyor olması halinde kurumlar arasında gerekli koordinasyon sağlanmak suretiyle her iki
kurumun da öncelikli hizmet ihtiyacının bulunduğu yere,
d) Kamu personeli olmayan eşinin, talep edilen yerde kesintisiz son üç yıl sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle
kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde bu durumda olan eşin
bulunduğu yere,
e) Milletvekili, belediye başkanı, muhtar veya noter olan eşlerinin bulunduğu yere, atanması suretiyle
yapılabilir.
Aile birliği mazeretine dayanarak yer değiştirme isteğinde bulunan memur, eşinin kamu kurum ve kuruluşlarında
kamu personeli olarak çalıştığına veya atanmayı talep ettiği yerde eşinin kesintisiz son üç yıl sosyal güvenlik primi ödemek
suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak halen çalıştığına ya da birinci fıkranın (e) bendinde sayılan
görevlerde bulunduğuna ilişkin belgeyi kurumuna ibraz etmekle yükümlüdür. Ayrıca yer değiştirme başvurusuna, evlilik
durumunu kanıtlayan belgenin de eklenmesi gerekir
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: RAMAZAN44

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.332 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.