logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Memurluk derecesi ?

Daha
1 yıl 9 ay önce #10609 yazan ayka
merhabalar sayın memur arkadaşlarım..

Benim yıllarca kafamı kurcalayan bir sorunum var.Ben lise mezunu olarak 4 yıl Tskda uzman erbaşlık yaptım daha sonra istifa edip 3 yılda özel sektörde çalıştım.Daha sonra uzman erbaşlara verilen hak ile belediyede Zabıta olarak göre başladım.

Asıl sorum şua olacak. benim memuriyet derecem(tsk da iken) 10-3 olarak gözüküyordu.Daha sonra belediyede memur oldum.fakat memuriyet derecemi 11-1 olarak gösterildi.Şuan 3 yıllık belediye çalışanı olmama rağmen derecem 10-1 gözüküyor.Burda çok büyük tezatlık söz konusu.Sizce bu normal mi? Eski haklarımı kaybetmem doğrumudur?.bunun için ne yapabilirim.Şimdiden yapacağınız yardımlar için çok tşk ederim.İyi çalışmalar..

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 9 ay önce #10611 yazan papatya

ayka yazan: merhabalar sayın memur arkadaşlarım..

Benim yıllarca kafamı kurcalayan bir sorunum var.Ben lise mezunu olarak 4 yıl Tskda uzman erbaşlık yaptım daha sonra istifa edip 3 yılda özel sektörde çalıştım.Daha sonra uzman erbaşlara verilen hak ile belediyede Zabıta olarak göre başladım.

Asıl sorum şua olacak. benim memuriyet derecem(tsk da iken) 10-3 olarak gözüküyordu.Daha sonra belediyede memur oldum.fakat memuriyet derecemi 11-1 olarak gösterildi.Şuan 3 yıllık belediye çalışanı olmama rağmen derecem 10-1 gözüküyor.Burda çok büyük tezatlık söz konusu.Sizce bu normal mi? Eski haklarımı kaybetmem doğrumudur?.bunun için ne yapabilirim.Şimdiden yapacağınız yardımlar için çok tşk ederim.İyi çalışmalar..

Sayın AYKA,

Eğitim durumunuz itibariyle memuriyete başlamanız gereken derecece/kademenin üzerindeki bir derece/kademeden 657 sayılı Kanun kapsamı dışında bir görev yapmış olmanız nedeniyle, memuriyete geçtiğinizde eğitim durumunuza göre giriş derece/kademenizin belirlenmesi ve uzman erbaşlıkta geçirdiğiniz sürelerin her 1 yılı 1 kademe ilerlemesi ve her 3 yılı bir derece yükselmesi verilmek suretiyle derece/kademenizin belirlenmiş olacaktır.

Buna göre, lise mezunu olarak memuriyete girişiniz 13/3'den olacak ve uzman erbaşlıktaki 4 yıllık hizmet süreniz (tam yıl) 1 derece ve 1 kademe almanızı sağlayacağından 11/1 olmanız gerekecektir. Belediyede memur statüsünde geçirdiğiniz 3 yıllık hizmet süresini de dahil ettiğimizde 1 derece ilerlemesi daha yapmış olmanız ve şimdiki derece/kademenizin 10/1 olması gerekecektir.

Özel sektörde geçirdiğiniz hizmet süresi ise kazanılmış hak aylık derece/kademenizi etkilemeyecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ayka

Daha
1 yıl 9 ay önce #10613 yazan Adige
Memuriyete, askerden ayrıldığı dereceyle başlayıp, ilerde başladığı süre kadar beklemesi gerekmiyor mu? Bir de askerden istifa edip memurluğa geçenlerin yıllık izinleri hesaplanırken askerde kullandığı izinler dikkate alınıyor mu, yani askerken 2015 iznini kullandıysa, yeniden atanınca izin kullanabilir mi?

Daha
1 yıl 9 ay önce - 1 yıl 9 ay önce #10614 yazan metinc
Son Düzenleme: 1 yıl 9 ay önce yazan metinc.

Daha
1 yıl 9 ay önce - 1 yıl 9 ay önce #10622 yazan osman1

Adige yazan: Memuriyete, askerden ayrıldığı dereceyle başlayıp, ilerde başladığı süre kadar beklemesi gerekmiyor mu? Bir de askerden istifa edip memurluğa geçenlerin yıllık izinleri hesaplanırken askerde kullandığı izinler dikkate alınıyor mu, yani askerken 2015 iznini kullandıysa, yeniden atanınca izin kullanabilir mi?

Memurluğa geçiş naklen geçiş sayılmayacağından, silahlı kuvvetlerde izin kullanılmış olmanın, aynı yıl içerisinde girilen memuriyette izin kullanılmasına engel olmayacaktır.
Son Düzenleme: 1 yıl 9 ay önce yazan osman1 .

Daha
1 yıl 9 ay önce #10623 yazan ayka
sayın osman1

cevabınız için teşekkür ederim.Fakat daha önce söylediğim gibi ben uzman erbaşlıkta 11-1den başladım zaten.daha sonra 4 yıl fiili hizmetten sonra ayrıldım.buda 10-1 tekabul eder.daha sonra belediye girdiğimde beni 11-1 olarak geri döndürüldüm.Bu sizce yasalo bişey mi?.daha önce kazandığım derecemi kaybettim böylece

Daha
1 yıl 9 ay önce #10624 yazan osman1

ayka yazan: sayın osman1

cevabınız için teşekkür ederim.Fakat daha önce söylediğim gibi ben uzman erbaşlıkta 11-1den başladım zaten.daha sonra 4 yıl fiili hizmetten sonra ayrıldım.buda 10-1 tekabul eder.daha sonra belediye girdiğimde beni 11-1 olarak geri döndürüldüm.Bu sizce yasalo bişey mi?.daha önce kazandığım derecemi kaybettim böylece

Daha önce başka bir mevzuata göre ileri dereceden başlamışsınız. Devlet memuru olduğunuzda hakkınızda bu 657 sayılı Kanun uygulanacaktır. Kazanılmış dereceniz ancak tüm hizmetleriniz ve memuriyete başlama derecesine göre hesaplanacaktır. Eski görevinizde geçirdiğiniz süreler yeni derecenizin belirlenmesinde hesaplamaya dahil olacaktır. Eskiden şu dereceyi hak etmiştim diye düşünmeyin. O dereece TSK'da kalsaydınız olabilecek dereceydi.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.431 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.