logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

lise hemş.den lisans hemş. eğitim durumu ve eş durumu

Daha
1 yıl 11 ay önce #9894 yazan alisert
herkese merhabalar
sitelerde nekadar okusamda anlayamadığım konu var arkadaşlar.
ben şuan siirtte lise mezunu 657ye tabi olarak hemşirelik yapmaktayım
hemşirelik 4 yıllık pamukkale üniversitesini kazanıp oraya egitim durumundan tayin almak istiyorum. büyük büyük ihtimallede tayinimi alırım sorun olmaz. daha sonra orada denizli c bölgesinde olduğu için isteğimle bırakıla biliyormuşum.
buraya kadar sorun yok değil mi arkadaşlar ?
ben 5 sene sonra yani yıl 2020de denizlide 5 sene çalışıyo olacağım.
peki benim siirtteyken derecem 12-3 tü 2 yıl görev yaptığım için burada.
lisansı bitirdiğimde kadroma bu 2 yıl siirtte çalıştığım ve 5 sene okurken çalıştığım ve enson lisans diploması oldğu için hepsi katılarak derecem düşürülecektir değil mi 7 sene çalışmışlığımda eklenir yani ?
son olarakta diyelim ki 7 sene çalışan ve sonra lisans diploması alan ben ile yeni atanmış bir din kültürü öğretmeni evlenirsek
onu 1 yıl asaletini tastikledikten sonra yanıma ala biliyor muyum ?
eşim diyelim ki karsa atansa 1 yıl çalışşsa hizmet ihtiyacı elbette kars olucaktır hem hemşire hemde öğretmen ihtiyacı oyuzden benim mi karsa gitmem gerekicek ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce #9895 yazan metinc
Lisansı bitirdiğinde intibakın yapılarak derece ve kademen yeniden hesaplanır. 657 sayılı kanunun 36 ıncı maddesi 12/d de yer alan aşağıdaki hüküm hakkında uygulanır:
Memuriyette iken veya memuriyetten ayrılarak (87 nci maddeye tâbi kurumlarda çalışanlar dahil) üst öğrenimi bitirenler, aynı üst öğrenimi tahsile ara vermeden başlayan ve normal süresi içinde bitirdikten sonra memuriyete giren emsallerinin ulaştıkları derece ve kademeyi aşmamak kaydıyla, bitirdikleri üst öğrenimin giriş derece ve kademesine memuriyette geçirdikleri başarılı hizmet sürelerinin tamamı her yıl bir kademe, her üç yıl bir derece hesabıyla ilave edilmek suretiyle bulunacak derece ve kademeye yükseltilirler.
Yani emsalini geçmeyecek şekilde derecen düşürülür. Öğretmenin yanına atanabilmesi konusunda ise sıkıntı olabilir. onu tam bilmiyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: alisert

Daha
1 yıl 11 ay önce #9896 yazan feylesof
Şu anda öğretmenler için bir atama ve yerdeğiştirme yönetmelik taslağı var. Bugün yarın çıkması bekleniyor. Taslağa göre senin kurum içi yer değiştirme imkanın yoksa veya zorunlu hizmetin varsa öğretmen olan eşin yanına gelebilir. Eğer böyle bir durumun yoksa, kurumlar arasında gerekli
koordinasyon sağlanmak suretiyle her iki kurumun da öncelikli hizmet ihtiyacının bulunduğu yere, atamanız yapılır. Tabi şu anki yönetmelik taslağı böyle çıkarsa bu dediklerim geçerlidir. Onun için yeni yönetmeliği beklemen lazım.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
1 yıl 11 ay önce #9905 yazan alisert
hocam öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim ilginizden dolayı.
emsalimi geçmeyecek şekilde düşürülür derken.
mesela 2020de lisans hemşireleri atandığında diyelim ki
8-4 den başlasın
ben intibak yapıp diplomayı işlettiğim zaman benim kadrom 8-4den daha aşağıda olur değil mi
7 yıl lise hemşire olarak çalışmıştım ya hani o eklenicek değil mi

tam olarak anlayamadım emsalini geçmeyecek derken

Daha
1 yıl 11 ay önce #9906 yazan alisert

feylesof yazan: Şu anda öğretmenler için bir atama ve yerdeğiştirme yönetmelik taslağı var. Bugün yarın çıkması bekleniyor. Taslağa göre senin kurum içi yer değiştirme imkanın yoksa veya zorunlu hizmetin varsa öğretmen olan eşin yanına gelebilir. Eğer böyle bir durumun yoksa, kurumlar arasında gerekli
koordinasyon sağlanmak suretiyle her iki kurumun da öncelikli hizmet ihtiyacının bulunduğu yere, atamanız yapılır. Tabi şu anki yönetmelik taslağı böyle çıkarsa bu dediklerim geçerlidir. Onun için yeni yönetmeliği beklemen lazım.

evet hocam yeni yönetmeliğin çıkmasını takip ediyorum inşallah hayrımıza olur.

hocam benim doğu görevi veya zorunlu görevim yok.
peki ben diyelim ki sağlıkla ilgili bir 4 yıllık bölüm okuyor olsam
eşim karsa din kültürü olarak atansa 1 yıl asil oldktan snra eş durumu yapsak
sonra onu benim yanıma almazlarsa dava mı açsam eğitim hakkım engellenemez diye :)

Daha
1 yıl 11 ay önce #9916 yazan metinc

alisert yazan: hocam öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim ilginizden dolayı.
emsalimi geçmeyecek şekilde düşürülür derken.
mesela 2020de lisans hemşireleri atandığında diyelim ki
8-4 den başlasın
ben intibak yapıp diplomayı işlettiğim zaman benim kadrom 8-4den daha aşağıda olur değil mi
7 yıl lise hemşire olarak çalışmıştım ya hani o eklenicek değil mi

tam olarak anlayamadım emsalini geçmeyecek derken

emsal hesabı biraz karışık. ancak bildiğim kadarıyla senin başladığın yıl lisans mezunu birisi başladığında şu and kaçıncı dereceye geliyorsa, senin intibakın yapıldığında o dereceyi geçemezsin

Sayfa oluşturma zamanı: 0.397 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.