logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Öğretmenlik için muvafakat sorunu

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9755 yazan emrah169
arkadaşlar merhaba.
ben üniversitede asil memur olarak çalışıyorum. yeni duyurusu yapılan 15.000 öğretmen alımında büyük ihtimal atanacağım inşallah. sorunum şu ki, üniversite muvafakat vermiyor. bu durumda atandığım zaman muvafakatım olmadığı için meb de görevime başlayamayacağım. bende dava açacağım.
Ama durum böyle iken ben göreve başlayamayacağım içim öğretmenlik kadrom ne olur ? davada yürütmeyi durdurma kararı alıncaya kadar geçen sürede atamam iptal mı edilir ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 hafta önce - 2 yıl 1 hafta önce #9757 yazan metinc
Siz atanana kadar atanacağınız kadro doldurulabilir ve MEB sizi almak istemeyebilir yada atama izninin hepsini kullanmasını bahane ederek sizi almayabilir. Böyle durumla karşılaşan bir kişinin açtığı dava konusunda Danıştayın kararına aşağıdaki yazıdan bakabilirsin. Maalesef mahkeme kararıyla muvafakatı almasına rağmen naklen atanamıyor. Tabi farklı kararlarda çıkabiliyor mahkemelerden... Ayrıca bu aşağıdaki karar yürütmenin durdurulmasının reddedilmesine ilişkin. Yani esastan dava açan lehine bir karar çıkmış olabilir.
http://memurunyeri.com/memur/atama-ve-yerdegistirme/5734-muvafakati-davayla-aldi-ama-naklen-atanamadi.html
Son Düzenleme: 2 yıl 1 hafta önce yazan metinc.

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9759 yazan emrah169
fakat hocam ben o kadroya atanacağım. görev yapacağım okul bile belli olacak yani.sadece göreve başlama yapamayacağım.
peki 657 sayılı kanunun 63. maddesinde ispatı belge ile mümkün durumlarda 2 aya kadar göreve başlama ertelenebilir diyor. bu maddeye göre ben dava açsam bu süre içerisinde yd kararı alsam bir sıkıntı olmaz değil mi ?

Daha
2 yıl 1 hafta önce - 2 yıl 1 hafta önce #9763 yazan metinc
meb muvafakat almadan atamanı yapamaz. Okulunun belli olması atandığın anlamına gelmeyebilir. O kurumun kendi iç işidir bilemiyorum ancak kesin olan muvafakat getirmeden atamanın yapılamayacağıdır. Oradaki belge ile ispatı mümkün sebeplere örnek askerlik olağanüstü afetler vs. dir. Senin durumuna uymuyor gibi.
Bu süreci bir sıkıntı olmadanda atlatabilirsin ama yukarıdaki mahkeme kararını görüyorsun işler beklediğin gibi sonuçlanmayabilir.
Son Düzenleme: 2 yıl 1 hafta önce yazan metinc.

Daha
2 yıl 1 hafta önce - 2 yıl 1 hafta önce #9765 yazan feylesof
Senin için en sağlamı çalıştığını kurumunu şimdiden ikna etmen. Gerekirse birlerini devreye sokman muvafakat için. Aksi takdirde muvafakat davasını muhtemelen kazanırsın ancak bu seferde MEB sorun cıkarabilir yada çıkarmayabilir. meb sorun cıkarırsa ona dava açmak zorunda kalırsın vs. vs. Meb Personel genel müdürlüğünü arayarak muvafakat alınmaması durumunda nasıl bir işlem yaptıklarınıda öğrenebilirsin.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Son Düzenleme: 2 yıl 1 hafta önce yazan feylesof.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10209 yazan emrah169
hocam meble görüştüm net bir şey demiyorlar, o zaman gelsin öyle incelenir dediler.
bir de şöyle bir durumum ortaya çıktı hocam. şimdi normalde 15 gün içerisinde başlamamız gerekiyor ya. 657 sayılı kanunda 63. madde de şu ifade var. "Memurun izinli ve raporlu olması tebligata engel olmamakla beraber (a) ve (b) bentlerindeki süreler izin ve rapor müddetinin bitmesinde başlar."
şimdi benim sağlık sorunum var ve 1 ay kadar sonra ameliyat olacağım hocam.
yukarıda bahsettiğim kanun maddesine göre ben atamalardan önce yıllık izne ayrılsam ve bu iznin sonuna doğru ameliyatım gerçekleşse muhtemelen iyileşme sürecim için rapor verecekler.

bu dediklerimle 15 günlük mehil süresi uzamış olur mu ? meb sıkıntı yaratır mı yine böyle bir durumda ?

Daha
1 yıl 10 ay önce #10210 yazan Kül Tigin

emrah169 yazan: hocam meble görüştüm net bir şey demiyorlar, o zaman gelsin öyle incelenir dediler.
bir de şöyle bir durumum ortaya çıktı hocam. şimdi normalde 15 gün içerisinde başlamamız gerekiyor ya. 657 sayılı kanunda 63. madde de şu ifade var. "Memurun izinli ve raporlu olması tebligata engel olmamakla beraber (a) ve (b) bentlerindeki süreler izin ve rapor müddetinin bitmesinde başlar."
şimdi benim sağlık sorunum var ve 1 ay kadar sonra ameliyat olacağım hocam.
yukarıda bahsettiğim kanun maddesine göre ben atamalardan önce yıllık izne ayrılsam ve bu iznin sonuna doğru ameliyatım gerçekleşse muhtemelen iyileşme sürecim için rapor verecekler.

bu dediklerimle 15 günlük mehil süresi uzamış olur mu ? meb sıkıntı yaratır mı yine böyle bir durumda ?

Mehil müddeti içinde alınan rapor mehil müddetini dondurur. Bu konuyla ilgili Devlet Personel Başkanlığı görüşüne aşağıdaki yazıdan ulaşabilirsiniz.
Mehil müddetinde alınan rapora ilişkin görüş

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.364 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.