logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

ACİLLL Kurumlar arası geçiş hk.

Daha
2 yıl 2 hafta önce #9740 yazan zidan1985
mrh arkadaşlar İnfaz Koruma Memuruyum 2013 yılında sözleşmeden kadroya geçtim.5 yıl kurumlar arası geçiş yasağı var.dpb açıklamasına göre kpss ve kurumların düzenlediği sınavlarda başarılı olanlar yasağa takılmıyorlarmıs.(http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/duyuru/kadroya-gecen-sozlesmeli-personelin-nakil-yasag%C4%B1na-iliskin-duyuru).2014 yılı orman muhafaza memuru alımlarında mülakatla burdur ilini kazandım .19/11/14 tarinde evrakları teslim ettim.Orman genel müdürlüğüne muvafakat dilekçesini yazdım kurumumdan istemesi için.bundan sonrası sürec nasıl işliyor.Adalet bakanlığı muvafakat vermemesi durumunda sırasıyla ne yapmalıyım 1) Orman genel müdürlüğü benım yerıme yedekten bırısını alabılırmı ne yapmam gerekir.2)Olumsuz sonuçlanırsa tebliğ tarihinden itibaren idare mahkemesine yürütmeyi durdurma kararı için mi dava açmalıyım tsk

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 2 hafta önce - 2 yıl 2 hafta önce #9743 yazan osman1
Orman Genel Müdürlüğü Adalet Bakanlığından muvafakat ister, Adalet Bakanlığı muvafakat verip vermemekte serbesttir. Muvafakat verilmezse Orman Genel Müdürlüğü sizin yerinize başka bir aday atayabilir. Ancak muvafakat istemişse bunun cevabını bekler.
Adalet Bakanlığı muvafakat vermezse, tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde buna karşı idari yargıda dava açabilirsiniz. Mahkeme ne der şimdiden kestirilmez.
Başvurunuzu yeni yaptığınız için 2015 Ocak ayına kadar işlemleriniz sürebilir. Bir kaç gün içerisinde sonuç almayı bekmeyin derim. Sorun çıkarmadn muvafakat verirler umarım.
Son Düzenleme: 2 yıl 2 hafta önce yazan osman1 .
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zidan1985

Daha
2 yıl 2 hafta önce #9744 yazan feylesof
muvafakat verilmezse de davayı büyük ihtimalle kazanırsın.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
2 yıl 2 hafta önce #9745 yazan zidan1985
genelde sonuç olumsuz geliyor adalet bakanlığı muvafakat vermiyor.orman genel müdürlüğü sonucu bana tebliğ ettikten sonra İdare mahkemesine dava açmayı düşünüyorum.Orman genel müdürlüğü benim yerime yedekten birisini alabilir.kazanılmış hakkımın korunması için Orman genel müdürlüğüne dilekçe yazmam gerekir mi örnek var mı elinizde tesekkürler

Daha
2 yıl 2 hafta önce #9746 yazan metinc
Şöyle bir durum var. Eğer yeni kazandığın kadro eskisine göre maaş veya kariyer olarak daha yüksekte ise davayı kazanma ihtimalin yükseliyor. Ama Orman Genel Müdürlüğüne dava açtım kadroyu boş tut desende onlar muhtemelen yedekten atama yaparlar. Fakat aynı unvanda başka boş kadrolar muhtemelen olacağı için davayı kazırsan atamanı yaparlar.
Örnek dava için alttaki yazıya bakabilirsin.
http://memurunyeri.com/memur/atama-ve-yerdegistirme/5778-muvafakat-verilmeyen-memur-careyi-mahkemede-aradi.html

Daha
2 yıl 2 hafta önce #9748 yazan zidan1985
elinizde örnek yazışma dilekçeleri, dava dilekçeleri varmıdır

Daha
2 yıl 2 hafta önce #9754 yazan papatya

zidan1985 yazan: elinizde örnek yazışma dilekçeleri, dava dilekçeleri varmıdır

Sayın ZİDAN1985,

Sitemizde belirttiğiniz konuya özgü örnek dava dilekçesi bulunmamakla bilikte, muvafakat verilmeme işlemlerinin iptaline ilişkin kararlarda yer alan bilgilerden hareketle dava dilekçenizi hazırlamanız mümkün olabilir. Öte yandan idari dava açma dilekçe örneklerine Sitemizden ulaşabilirsiniz. Dava dilekçesi örnekleri

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9785 yazan zidan1985
sonuç bana tebliğ ediltikten sonra idare mahkemesine dava açmayı düşünüyorum.bu süreçte Orman genel müdürlüğü benım yerime yedekten birisini alabilirmi,yoksa dava sonucunu bekler mi,bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bu süreçte sırasıyla ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olurmusunuz.tesekkürler

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9786 yazan nazli
Muvafakat verilmezse, Orman Genel Müdürlüğü bu cevap üzerine yedek listeden başka birinin atamasını yapabilir. Ancak, açacağınız davada
muvafakat verilmemesi ve bu nedenle de atamanızın yapılmaması işlemlerine karşı dava açıp kazanmanız durumunda, atamanızın yapılması gerekecektir.

Yapmanız gereken şey, muvafakat verilmemesi drurumunda bunu dava konusu etmenizdir. Ayrıca Orman Genel Müdürlüğüne de konuyu dava ettiğinizi yazılı olarak iletebilirsiniz, ancak bunu yapmanız şart değildir.

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9793 yazan zidan1985
Burdur iline atanmıştım,orman genel müdürlüğü yedekten birini atarsa, dava olumlu sonuçlanırsa atamamı burdur iline mi yaparlar yoksa başka bir yere mi acaba tsk

Sayfa oluşturma zamanı: 0.364 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.