logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

sağlık durumu mazeretinden atama

Daha
2 yıl 1 ay önce #9218 yazan goldberg
arkadaşlar ben kamu personeliyim, eşimin heyet raporu var uzmanının bulunduğu yerde çalışması gerekiyor. benim bulunduğum yere en yakın hastane 35 kilometre mesafede ve ulaşım yok. ne yapmalıyım yardım edebilir misiniz?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9219 yazan nazli
Siz veya eşinizin zorunlu yer değiştirmeye tabi personel olup olmaması, alacağınız heyet raporunda hastalığa ilişkin bilgiler, en yakın hastaneye ulaşım şekli ve hastaneye gitme sıklığı, hastanenin bulunduğu il, ilçenin bulunduğunuz yer ile bulunduğunuz yer gibi durumlar göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılması mümkün olabilir.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9221 yazan metinc
Zorunlu hizmetin olsa bile sağlık mazeretine dayalı olarak tayini istemek için personel birimine başvuru yapacaksın. Gerekli şartları taşıyor isen ataman yapılabilir. Ancak 35 kilometre mesafe aynı il içinde gibi duruyor. Senin açından sıkıntı yaratabilir.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9224 yazan goldberg
Personel dairesine başvuru yaptım bulunduğum yerdeki hastaneden heyet raporu istediler 35 kilometre bulunduğum yerin bağlı olduğu ilçe merkezi ben koyde yaşıyorum gumruk personeliyim rotasyon var bizde 2 tane heyet raporu muz var ancak bulunduğum yerden olması gerekiyormuş eşimin rahatsızlığı kronik doktora gitmek için herhangi bir ulaşım aracı yok kendi Arabamız da yok acil bir durumda doktora götürmek için çaresizim

Daha
2 yıl 1 ay önce #9225 yazan nazli
Aynı ilçe içerisinde bu sorunun yaşanması üzücü. Kurumunuzun bu konuyu değerlendirmesi ve bir çözüm getirmesi gerekir. Mazeretinizi belirterek kurumunuza yapacağınız nakil başvurusu kabul edilmezse, dava da açabilirsiniz diye düşünüyorum. Ama dava uzun bir süreç alabilir.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9227 yazan metinc
Dava yolunu denemeden önce kurumun sizden istediği raporu alın. Ancak eşinizin ilçede tedavi edilebileceği şeklinde bir durum ortaya çıkarsa yapabileceğiniz kurumda gayri resmi yolları devreye sokmaya çalışmak olabilir. Son çare dava açmak olabilir ama çok zahmetli ve uzun bir süreç size faydası olmayabilir.Allah yardımcınız olsun.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9230 yazan goldberg
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim rapor almayi deneyeceğim ancak benim endişe duyduğum konu aradaki mesafe umarım kurumda buna duyarlı davranır

Sayfa oluşturma zamanı: 0.345 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.