logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

muvafakat nasıl alınır?

Daha
2 yıl 1 ay önce - 2 yıl 1 ay önce #9208 yazan kapadokya
arkadaşlar ben defterdarlıkta yardımcı hizmetli kadrosunda görev yapmaktayım. Asaletim tasdik olmadı ,halen aday memurum.
2014 kpss den 90 puan aldım. ösym'nin kasım atamasında eğer ki gih sınıfı veya teknik hizmetler sınıfındaki bir kadroya yerleşirsem çalıştığım kurumdan nasıl muvafakat alacağım.
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Son Düzenleme: 2 yıl 1 ay önce yazan kapadokya.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9209 yazan Kül Tigin
KPSS ile başka bir kuruma yerleştirilirseniz, yeni kurumunuza gerekli evraklarla başvurduğunuzda halen Devlet memuru olarak çalıştığınızı ve atanmak için muvafakat almaları gerektiğini bildirirsiniz.
Atanacağınız yeni kurumunuz muvafakat talebinde bulunacağından sizin sadece muvafakatın olumlu sonuçlanması ya da muvafakat işlemini hızlandırmak için girişimde bulunmanız yetecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 1 ay önce #9251 yazan metinc
kurum muvafakat vermeyebilir o durumda ısrar etmen lazım ve gerekirse dava açarsın

Daha
2 yıl 3 hafta önce #9494 yazan sirine
Merhaba arkadaşlar ,
Ben kimyager olarak bir üniversitede çalışıyorum.Fakat kimyagerlere tus hakkının getirilmesiyle şansımı burda denemek istiyorum.Şayet ki tusu kazanırsam daha yüksek ünvanlı biyeri kazandığım için üniversiteden muvafakat verilirimi yok verilmezse dava yoluyla alınır mı?

Daha
2 yıl 3 hafta önce #9506 yazan birgul

sirine yazan: Merhaba arkadaşlar ,
Ben kimyager olarak bir üniversitede çalışıyorum.Fakat kimyagerlere tus hakkının getirilmesiyle şansımı burda denemek istiyorum.Şayet ki tusu kazanırsam daha yüksek ünvanlı biyeri kazandığım için üniversiteden muvafakat verilirimi yok verilmezse dava yoluyla alınır mı?

Muvafakat işinde bazen kurumlar hiç sebep yokken sıkıntı çıkarıyorlar. Fakat bu tip durumlarda açılan davalarda mahkemeler genellikle personel lehine karar veriyor bildiğim kadarıyla.
İnşallah muvafakat aşamasıında sıkıntı yaşamazsınız.

Daha
2 yıl 3 hafta önce #9524 yazan semazen
muvafakat alırsın bu durumda, vermezlersede davayla kazanırsın sorun olmaz

Daha
1 yıl 11 ay önce #9936 yazan GÜLÇİN
mrb üniversite hastanesinde hemşireyim muvafakat alamıyorum eşimden ayrıldım sağlık bakanlığında eşin ölümü veya boşanma durumunda kişi bir kereye mahsus istediği yere gidebilir maddesi var ama ben bunu kullanamıyorum senato karalarını söylemişlerdi ne yapabilirim

Daha
1 yıl 11 ay önce #9937 yazan Kül Tigin
Merhaba Gülçin
Sanırım Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde boşanmış personele dair hükümden bahsediyorsun. Öncelikle o yönetmelik hükümleri Sağlık Bakanlığı personeli için kurum içindeki yer değiştirmeleri düzenlemektedir. Ancak üniversite bünyesinde çalışıyorsan, başka bir ile tayin olmak için başka bir kuruma naklen atanmak durumunda olduğun için bu hükümden faydalanamıyorsun. Muvafakat konusunda kurumlarımıza takdir yetkisi tanındığı için kurumunu ikna edemediğin sürece başka kuruma atanman mümkün olmuyor.
Önünde iki yol var ya kurumunu ikna edeceksin ki bunun için gerekirse referans kullanmaya çalışabilirsin ya da muvafakat verilmeme işlemine karşı dava açacaksın.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 11 ay önce #9942 yazan GÜLÇİN
her yolu denedim referansda oyaladılar avukatlada konuştuk olumlu konuşmadı türkiye insan hakları kurulu na dilekçe düşünüyorum kayseriden bi arkadaş o şekilde gitmiş tabi onun ki eş durumu ben onu emsal düşünüyorum ama nasıl olur bilemiyorum

Daha
1 yıl 11 ay önce #9945 yazan nazli
Muvafakat ve naklen geçiş işinde maalesef düzen yok. Kısacası adamını bulan istediği yere geçerken, bulamayanlar ise geçemiyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.361 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.