logo yeni siyah

× Burada A grubu sınavları, soru ve cevaplarını ve mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

atama

Daha
2 yıl 6 ay önce - 2 yıl 6 ay önce #7615 yazan xaydin
merhabalar arkadaşlar.
2014-3 ataması ile sağlık bakanlığına kadrolu atamam oldu ancak belge teslimi yaptım ve göreve başlamadım.
sözleşmeli alıma başvuru yapabiliyor muyum. yoksa 1 sene beklemek zorunda mıyıym
Son Düzenleme: 2 yıl 6 ay önce yazan xaydin. Sebep: hata

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 6 ay önce #7625 yazan Kül Tigin
Sayın xaydın
Söylediklerinizden anladığım kadarıyla atamanız değil yerleştirmeniz yapılmış. Atamanız ancak kuruma belgeleri vermenizden sonra ilgili kurum tarafından yapılmaktadır. Yerleştirme ise ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Eğer durumunuz bu şekilde ise atamanız yapılmadığı için 1 yıl tekrar atanamama yasağı sizin için geçerli değildir.
Ancak merkezi yerleştirmede kullandığınız KPSS puanını tekrar başka bir merkezi yerleştirmede kullanamazsınız.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 6 ay önce - 2 yıl 6 ay önce #7626 yazan xaydin
. Evrak teslimi yaptım. Dilekçe verdim. Memuriyete başlangıç yapmak istemiyorum diye. Bu durumda sonuç ne olur
Son Düzenleme: 2 yıl 6 ay önce yazan xaydin.

Daha
2 yıl 6 ay önce #7631 yazan osman1
Belgeleri vermişseniz ve atamanız da yapılmışsa, yeniden memur olmak için bekleme yasağına takılırsınız artık.

Daha
2 yıl 6 ay önce #7635 yazan Kül Tigin
Burada önemli nokta kurumun resmi yazı ile atamanızı yapıp yapmamasıdır. Atamanız yapılmadıysa sorun yoktur.

Daha
2 yıl 6 ay önce #7639 yazan xaydin
asıl önemli olan kısım: 1 yıl ceza aldığım zaman, sözleşmeli memur olma şansım var mı

Daha
2 yıl 6 ay önce - 2 yıl 6 ay önce #7643 yazan Kül Tigin
Sayın xaydın.
657 kanunun 63 üncü maddesinde "Bir göreve ilk defa veya yeniden atananlardan belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 62 nci maddedeki süre içinde işe başlamayanların atanmaları iptal edilir ve bunlar 1 yıl süreyle Devlet memuru olarak istihdam edilemezler." denilmektedir.
Görüldüğü üzere kanunun yasaklayıcı kısmı, bu kişilerin devlet memuru olamayacakları şeklindedir. Kanun metninde sözleşmeli personel ile ilgili böyle bir yasaklayıcı düzenleme getirilmediği için şahsi kanaatim böyle bir durumdaki -memur iken atandığı halde başlamayan- kişinin sözleşmeli personel pozisyonlarına atanmasına bir engel olmadığı şeklindedir.
Ancak bu konuda herhangi bir mütalaaya rastlamadığımı da belirteyim.

Son Düzenleme: 2 yıl 6 ay önce yazan Kül Tigin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: xaydin

Sayfa oluşturma zamanı: 0.384 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.