logo yeni

× Burada A grubu sınavları, soru ve cevaplarını ve mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

Kpss A Grubu - Tecrübeli arkadaşlardan yardım ?

Daha
3 yıl 1 ay önce #2867 yazan Nicktenban
Arkadaşlar bu sene a grubu kadrolara girmek için kpss ye hazırlanmak istiyorum. Bildiğiniz gibi bir çok ders ve içerik var. Dershaneye gitme durumum şuan şaibeli. Malum Trabzon dayım. İstanbul , Ankara gibi yerlerde olsam giderdim. Burada kaliteli hoca bulmak ( A grubu alanında ) zor.

-Bir hedef belirleyip ona göre mi çalışmam lazım ?
-Yoksa en yüksek puanı almak için mi çabalamam lazım ?
-Şu saatten sonra oturup başlasam geç kalmış olur muyum ?
-Ders sıralaması ve konu sıralamasını neye göre yapmalıyım ?
-Alt yapısı fazla olmayan biri nereleri hedeflemelidir ?
Vs... Veya bilmem gereken diğer mevzular her ne ise , tecrübeli arkadaşlar bu konu üzerinden bilgi paylaşımı yapabilir miyiz ?

Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum....

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 1 ay önce #2868 yazan nazli
Bu yıl KPSS A grubu kadrolar için özellikle uzman yardımcı sınavı çok sayıda açıldı ve personel alımı fazla oldu.
Bitirdiğiniz bölüm bu şekildeki kariyer uzmanlıklara girmeye uygun bir bölüm ise, hedefinizi meslek belirleme yerine yüksek puan alma olarak koymanız daha uygun olacaktır. Yüksek puan alınca iş seçiminde alternatif fazla olur.
2014 yılında yapılacak sınav için çalışmaya başlamada geç kalınmış sayılmazsınız. Önemli olan bundan sonraki dönemi verimli çalışmanız. yapacağınız bir program dahilinde ve kendinizi eksik hissettiğiniz (birkaç deneme testi yaparak bunu tespit edebilirsiniz) konuları daha fazla tekrar edecek şekilde ders çalışmayı planlamanız halinde başarının mutlaka geleceğini düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Nicktenban

Daha
3 yıl 1 ay önce #2869 yazan lazslo
Dershanelerde yeni başlıyor zaten. O yüzden geç kalmış değilsin. Zaten kpss için tek hedefin en yüksek puan almak olmalıdır. KPSS den iyi bir puan aldıktan sonra hedef belirleme aşamasına geçersin. O yüzden bence her derse çalış. Ders çalışma metodu olarak ise bir günü yada iki günü çalışacağın derslere göre saatlere bölüp çalışırsan hem disiplinli gidersin hemde hepsine birden çalışmış olursun.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2900 yazan Nicktenban

nazli yazan: Bu yıl KPSS A grubu kadrolar için özellikle uzman yardımcı sınavı çok sayıda açıldı ve personel alımı fazla oldu.
Bitirdiğiniz bölüm bu şekildeki kariyer uzmanlıklara girmeye uygun bir bölüm ise, hedefinizi meslek belirleme yerine yüksek puan alma olarak koymanız daha uygun olacaktır. Yüksek puan alınca iş seçiminde alternatif fazla olur.
2014 yılında yapılacak sınav için çalışmaya başlamada geç kalınmış sayılmazsınız. Önemli olan bundan sonraki dönemi verimli çalışmanız. yapacağınız bir program dahilinde ve kendinizi eksik hissettiğiniz (birkaç deneme testi yaparak bunu tespit edebilirsiniz) konuları daha fazla tekrar edecek şekilde ders çalışmayı planlamanız halinde başarının mutlaka geleceğini düşünüyorum.

İşletme mezunuyum.
"Bitirdiğiniz bölüm bu şekildeki kariyer uzmanlıklara girmeye uygun bir bölüm ise" dediniz.
İktisadi ve İdari bilimler fakültesi mezunları kariyer uzmanlıklara girmek için değil mi zaten yoksa ayrı bölümleri mi kastettiniz ?

Daha
3 yıl 1 ay önce #2901 yazan Nicktenban

lazslo yazan: Dershanelerde yeni başlıyor zaten. O yüzden geç kalmış değilsin. Zaten kpss için tek hedefin en yüksek puan almak olmalıdır. KPSS den iyi bir puan aldıktan sonra hedef belirleme aşamasına geçersin. O yüzden bence her derse çalış. Ders çalışma metodu olarak ise bir günü yada iki günü çalışacağın derslere göre saatlere bölüp çalışırsan hem disiplinli gidersin hemde hepsine birden çalışmış olursun.

Bir çok kimse A grubu mesleklere girmek için bireysel çalışmanın yeterli olmayacağını söylüyor. Mutlaka dershaneye gidilmesi gerekli gibisinden. Dediğim gibi A grubu hocaları Trabzon a İstanbul veya Ankara gibi şehirlerden getiriliyor. Alelacele anlatıp gidebiliyorlar. Maliyet fazla bizim için.
Siz ne diyorsunuz bu konuda ?

Daha
3 yıl 1 ay önce #2905 yazan lazslo
Hocalar oraya gelmiyorsa sen büyükşehire geleceksin o zaman. Dershanelerin faydası olabiliyor ama iyi bir dershaneden önce iyi hocaları araştırman lazım.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2908 yazan Nicktenban

lazslo yazan: Hocalar oraya gelmiyorsa sen büyükşehire geleceksin o zaman. Dershanelerin faydası olabiliyor ama iyi bir dershaneden önce iyi hocaları araştırman lazım.

Kardeş iyi hoşta benim evim barkım Trabzon ' da sen bana büyükşehire gel diyorsun. Ev kiralıyayım , otel demi kalayım...Bu mümkün deği.

Aslında özetle öğrenmek istediğim çok mu zordur dershaneye gitmeden A grubuna hazırlanmak, yani iyi bir puan alabilir miyiz ?

Daha
3 yıl 1 ay önce #2909 yazan gthbmagduru
bu senin çalışma tempona bağlı. iyi bir çalışma ile iyi bir puan alırsın bence dershane şart değil

Sayfa oluşturma zamanı: 0.359 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.