logo yeni

× Burada A grubu sınavları, soru ve cevaplarını ve mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

Fen edebiyat coğrafya mezunu vergi müfettişi olabilirmi

Daha
3 yıl 1 ay önce #2321 yazan lazslo
Sayın editörlerim. biliyorsunuz fen edebiyat bölümleri mezunlarıda artık vergi müfettiş yardımcılığı sınavına girebiliyorlar.fen edebiyat coğrafya bölümü mezunları da vergi müfettiş yardımcılığı sınavına girebiliyormu. şimdiden teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 1 ay önce #2327 yazan Kül Tigin
Sayın lazslo

Vergi Denetim Kurulu Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinde "Eğitim, Fen ve Edebiyat Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yükseköğretim kurumlarının Matematik, İstatistik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen Bilimleri ile Fen ve Teknoloji bölümlerinden mezun/mezun olabilecek adaylardan, KPSS’de Başkanlıkça belirlenecek asgari puan şartını sağlayanlar, ÖSYM tarafından bu fıkranın (c) bendi kapsamında yapılacak sınavlardan istedikleri herhangi birine girerler." hükmüne amirdir.

Coğrafya bölümü bu bölümler arasında yer almamaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 1 ay önce #2355 yazan osman1
Fen edebiyat fakültesi mezunları alınacaksa, tüm bölümleri almak lazım. Bu ne mantıktır böyle, aynı okulun bazı bölümlerini dışarda tutmak.

Ben SBF mezunuyum, bir işe alıyorlarsa hiç bölüm ayrımı yapılmadan fakülte ismi yeterli oluyor.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2370 yazan lazslo
Zaten temel sıkıntı fen edebiyat bölümlerini vergi müfettiş yardımcılığı sınavına almaktan kaynaklanıyor

Daha
3 yıl 1 ay önce #2389 yazan gthbmagduru
herkes işini yapsın kardeşim bu gthb ziratçileri veteriner hekimleri bırakıyor başkalarını işe alıyor. herkese unvanı verilsin başkada bir şey istemiyoruz.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2410 yazan ferdiy
Yürütülen işlerin kalitesindeki düşüklük, işin eğitimini almamış olanların o işlerde çalıştırılmasından kaynaklanıyordur. GTH Bakanlığı adı üstünde, Gıda ile Tarım ile Hayvancılık ile ilgili eğitim almış personelin çalışması gereken bir bakanlık. Bu bakanlığa bu eğitimi almış olanları almazlarsa bu kişiler nerede iş bulacak. Büyük bir çarpıklık var

Daha
3 yıl 1 ay önce #2466 yazan feylesof
fen edebiyatlara ve eğitim fakültelerine vergi müfettişliği uygulaması bence çok yanlış. yarın bir gün bu fen edebiyatlar ve eğitimler hakimlik sınavınada girebilsin diyebilirler. Olması gerekeni yapmıyor topu taca atarak sorunu savuşturuyoruz. Yani 50 fen edeiyatçı vergi müfettişi olursa fen edebiyatların sorunu çözülecekmi?
Olması gereken eğitim ve fen edebiyatçıların öğretmen yapılmasıdır ve mademki ülkede 200 bin öğretmen açığı var o zaman bu açık kapatılmalıdır.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.356 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.