logo yeni

× Burada A grubu sınavları, soru ve cevaplarını ve mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

Uzman Yardımcı İstifa ve Geri Dönüş

Daha
9 ay 2 hafta önce #13042 yazan selimserdengecti27@gmail.com
Merhaba arkadaşlar. memurlarnette de sordum ama ;

Asaletini almış bir uzman yardımcısı istifa veya muvafakat ile ayrıldığı kuruma yeniden uzman yardımcısı olarak dönebilir mi?

Haklarını ve hizmet süresini aynı şekilde elde edebilri mi?

Uzmanlık sınavı ve tez hazırlama işlemleri için daha önceki hakları ve sürelerini devam ettirebilir mi?

Bu konuda acil bir karar vermem gerekiyor (özelde şansımı denemek istiyorum ama 2 yıllık uzman yardımcısıyım) Herhangi bir kaynakta rastlamadım. 657 açık bir hüküm koymuyor, sadece kadro olması ve idarenin takdirinden bahsediyor.

Bilenler cevaplarsa sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 2 hafta önce #13043 yazan osman1
Bulunduğunuz kariyer mesleğe ait yönetmelikte, uzman yardımcısı iken görevinden ayrılanların yeniden mesleğe alınacağına ilişkin bir hüküm yoksa, uzman yardımcılığına dönemezsiniz.
Bazı mesleklere ait yönetmeliklerde sadece uzmanların geri dönmesine imkan tanınırken, bazı yönetmeliklerde ise uzman ve uzman yardımcılarının geri dönüşüne imkan tanınmış bulunuyor.

Daha
9 ay 2 hafta önce #13044 yazan metinc

selimserdengecti27@gmail.com yazan: Merhaba arkadaşlar. memurlarnette de sordum ama ;

Asaletini almış bir uzman yardımcısı istifa veya muvafakat ile ayrıldığı kuruma yeniden uzman yardımcısı olarak dönebilir mi?

Haklarını ve hizmet süresini aynı şekilde elde edebilri mi?

Uzmanlık sınavı ve tez hazırlama işlemleri için daha önceki hakları ve sürelerini devam ettirebilir mi?

Bu konuda acil bir karar vermem gerekiyor (özelde şansımı denemek istiyorum ama 2 yıllık uzman yardımcısıyım) Herhangi bir kaynakta rastlamadım. 657 açık bir hüküm koymuyor, sadece kadro olması ve idarenin takdirinden bahsediyor.

Bilenler cevaplarsa sevinirim.

osman1 in dediği gibi hangi kariyer meslekten bahsettiğini bilmeden bu soruyu net cevaplamak mümkün değil. Kariyer meslekten kariyer mesleğe değişir.

Daha
9 ay 2 hafta önce #13048 yazan selimserdengecti27@gmail.com
teşekkürler. uzman yönetmeliğinde uzmanın geri dönüşü açık şekilde belirtiliyor ancak uzman yardımcısı için herhangi bir ifade yok. bu durumda sizin dediğiniz gibi değerlendirme yapılırsa tekrar uzman yardımcısı olarak dönemem. ama kurum almak isterse hangi kadroya alacak? memur veya. mühendis olarak alabilir mi? (mühendislik mezunuyum) :(

Daha
9 ay 2 hafta önce #13049 yazan osman1
Adaylığınız kalkmış ve asil memur olmuşsanız herhangi bir kuruma açıktan atanma usulüyle atanabilirsiniz. Adaylığınız kalkmamışsa ayrıldığınız kuruma başvurmanız gerekecektir. Ancak kurumların sizi atama gibi bir zorunluluğu bulubmuyor. Ayrıca, atamanız yapılsa bile ancak memur unvanlı veya dengi kadrolardan durumunuza uygun olan bir göreve atanabileceğinizi düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selimserdengecti27@gmail.com

Sayfa oluşturma zamanı: 0.349 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.