logo yeni

× Burada A grubu sınavları, soru ve cevaplarını ve mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

Maliye Uzmanlığı Atama

Daha
1 yıl 11 ay önce #9955 yazan esmatpz
Merhabalar maliye bakanlığına uzman yardımcısı olarak atandığında 5 yılda bir yer değiştirildiği doğru mu ? Yoksa görev süresi dolduğunda yer değiştirmeme olanağı var mı ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce #9956 yazan metinc
Merhaba esmatpz
Maliye Bakanlığı Maliye Uzmanları yönetmeliğindeki aşağıdaki madde soruna cevap olacaktır.
Görev yerlerinin belirlenmesi ve yer değişikliği
MADDE 37 – (1) Maliye Uzman Yardımcıları ve Maliye Uzmanlarının görev yapacağı birim;
a) Mesleki temel eğitim sonunda,
b) Maliye Uzmanlığına atamada,
c) Maliye Uzmanlığına atandıktan sonraki her beş yılda bir,
hizmetin gereği ve birimlerin talebi dikkate alınarak Müsteşarın başkanlığında birim amirlerinden oluşan komisyon tarafından belirlenir. Komisyonun sekretarya işlemleri Genel Müdürlükçe yürütülür.
(2) Birimlerin talebi ve Maliye Uzmanının isteği halinde de birimler arası görev yeri değişikliği mümkündür.
(3) Görev yapacağı birim Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, Muhasebat Genel Müdürlüğü, Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve Personel Genel Müdürlüğü olarak değiştirilen Maliye Uzmanlarına MAYEM tarafından iki ay süreli teftiş, denetim, inceleme ve soruşturma eğitimi verilir.
(4) Maliye Uzmanları ile Maliye Uzman Yardımcılarının görevlendirildikleri birimlerdeki çalışma yerleri birim amirince belirlenir.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10080 yazan esmatpz
Anlaşılan atama olacak. Teşekkür ederim.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10081 yazan metinc
uzman yardımcılığı 3 yıl zaten, ondada yönetmelikte belirtmiş, mesleki temel eğitim sonunda ve maliye uzmanlıına atanırken olacak. Uzmanlıktan sonra ise 5 yıl da bir...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.342 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.