logo yeni

× Burada A grubu sınavları, soru ve cevaplarını ve mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

Askerlik ve sınava girme hakkı

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #820 yazan efokale
Askere gitmeden önce atama yapılabilir mi?Örneğin gençlik ve spor bakanlığının ekimde sınavı var ve ben kasımda askere gideceğim.Yapacakları sınava girme hakkım var mı kazansam askerden geldikten sonra işe başlayabilir miyim yoksa sınava giriş hakkım yok mu?
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Kül Tigin. Sebep: Forum kuralları 3.10 gereğince başlıkta değişiklik yapılmıştır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #825 yazan Kül Tigin
Bakaya olmadığınız sürece sınava girmeniz de bizce bir sakınca bulunmamaktadır. Kurumun engel çıkarması durumunda ise dava yolunu deneyebilirsiniz. Atamanız siz askerdeyken yapılırsa, bir dilekçe ile “askerde olduğunuzu ve … tarihinde terhis olacağınızı” belirten bir dilekçe verebilirsiniz. terhis sonrası dilekçenizi ekli tutarak atanmayı talep edebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #883 yazan efokale
Bakaya şöyle oldum; ağustos ayında gidecektim ama sevk dönemini kaçırdığım için kasım dönemine kaldı.Başvuru ve sevk işlemlerini hallettim bu sefer kasımda kesin gidiyorum.Sınav başvuruları eylül sonunda sınav ise ekimde muhtemelen sonuçları da ben askerdeyken açıklanacak.Yani girebilirmiyim?

Daha
3 yıl 2 ay önce #910 yazan Kül Tigin
Askeri ceza kanunu 75 inci madde:

"Asker kişileri kaçmağa kışkırtan veya kaçmalarını veya kaçaklığın devamını kolaylaştıran veya kaçakları, izinsizleri, bakayayı, yoklama kaçaklarını, saklıları ve çağrılıp ta gelmiyen yedek subaylarla yedek askeri memurları bilerek özel ve resmi hizmete alanlar veya gizliyenler veya Devlet, il ve belediyelerle bunların denetimi altındaki bütün kuruluş ve kurumlarda ve banka ve kamu faydasına çalışan dernek ve mesleki kuruluşlarda her ne suretle olursa olsun çalıştıranlar ve Hükümetten yapılacak tebligat üzerine özel işlerinden çıkarmıyanlar barışta üç aydan bir yıla ve tekerrüründe bir yıldan üç yıla, seferberlikte veya olağanüstü hallerde altı aydan iki yıla kadar hapis ve bu eylemin seferberlikte veya olağanüstü hallerde tekerrüründe yedi yıla kadar ağır hapis cezasiyle cezalandırılır." hükmüne yer verilmiştir.

Bakaya durumunda olanları resmi yada özel hizmete almak askeri ceza kanununa göre suçtur. Yapacağın başvurunun kabul edilmeme ihtimali olduğunu düşünüyorum ancak yinede gençlik spora sor durumu bence.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #920 yazan efokale
Çok teşekkür ederim.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.407 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.