logo yeni

× Burada A grubu sınavları, soru ve cevaplarını ve mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

Enerji uzman yard. için KPSS tüm sınavlara girmem gerekirmi?

Daha
2 yıl 1 ay önce #9266 yazan ploutos55
Merhaba arkadaşlar ben makine mühendisiyim ve bu yıl uzman yardımcılığına başvurmak için kpss ye gireceğim.benim illaki maliye muhasebe vb.sorularını çözmem gerekiyor mu? örneğin epdk enerji uzman yardımcılığı için kpssp5 den puan istiyor ve bu puan gy : 0,5 gk:0,3 yds:0,2 ile hesaplanıyor.yani muhasebe hukuk vs. buna etki etmiyor.diğer kurumlar içinde durum aynı.benim sorum puanıma etkisi olmamasına rağmen ben yine de maliye muhasebe vs. çözmek zorunda mıyım?bunu birçok kişiye sordum ve doğru dürüst yanıt alamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9269 yazan osman1
Bir kurumun açacağı sınavda arayacağı puan türünün hesaplanmasında etkisi olmayan konular varsa, sadece o puan türü için sınava giriliyorsa etki etmeyen derslerin sorularını yapmaya gerek olmaz sanırım.

Daha
2 yıl 1 ay önce - 2 yıl 1 ay önce #9270 yazan lazslo
sadece enerjiye uzman yardımcılığına girceksen ve kpssp5 arıyorlarsa gerek yok. Maliye muhasebe gibi alan sınavlarına girmezsen onlarla ilgilli puanların hesaplanmaz.
Son Düzenleme: 2 yıl 1 ay önce yazan lazslo.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.324 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.