logo yeni

Emekli ikramiyesi hesaplanması

Daha
10 ay 3 hafta önce #12729 yazan gurolkaradenizz
16.12.1986 tarihinde ptt'de işe sigortalı olarak başladım 1156 günüm var bu çalıştığım günler karşılığında hiçbir üçret almadım. Askerlik borçlamamı yaptım. 15.08.2015 yılında emekli oldum. 3094370 Nolu hesaptan 63.858.04 TL 309471 Nolu hesaptan 880.81 TL 3094372 Hesaptan 35.23 TL aldım emekli ikramiyemin yalnış hesaplandığını düşünüyorum. Almam gereken emekli ikramiyem hakkında hesaplama yapılarak tarafıma bilgi verilmesini saygılarımla arz ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 3 hafta önce #12730 yazan osman1
Bu bilgilerle emekli ikramiyesi hesaplamak mümkün olmaz sanırım. Nerden emekli olunduğu, görev, derece kademe, ek gösterge, hizmet süresi toplamı gibi bazı bilgilere de ihtiyaç var sanırım.

Daha
10 ay 3 hafta önce #12734 yazan gurolkaradenizz
ptt den memur olarak emekli oldum 1/4 den 2200 ek göstergeden 30yıl üzerinden 16.12.1986 tarihinde ptt de siğortalı olarak işe başladım 1156 gün ssk lı olarak hizmetim var daha sonra emekli sandığına hizmetlerimiz aktarıldı bu hizmet karsilığında hiç bir tazminat almadım 15,08,2015 tarihinden itibaren de emekliye ayrıldım askerlik borçlanmamı yaptım umarım bu bilğiler sizler için yeterlidir.
saygılarımla

Daha
10 ay 3 hafta önce #12736 yazan papatya

gurolkaradenizz yazan: ptt den memur olarak emekli oldum 1/4 den 2200 ek göstergeden 30yıl üzerinden 16.12.1986 tarihinde ptt de siğortalı olarak işe başladım 1156 gün ssk lı olarak hizmetim var daha sonra emekli sandığına hizmetlerimiz aktarıldı bu hizmet karsilığında hiç bir tazminat almadım 15,08,2015 tarihinden itibaren de emekliye ayrıldım askerlik borçlanmamı yaptım umarım bu bilğiler sizler için yeterlidir.
saygılarımla

Sayın GUROLKARADENİZZ,
Öncelikle şu hususu ifade etmek isterim. Devlet memuriyetinden emekli olanların kamu kurumlarında ssk'lı olarak geçen sürelerine karşılık emekli ikramiyesi alabilmesi; kıdem tazminatı ödenmesini gerektirecek şekilde işlerinden (SSK'lı işten) ayrılmış olmaları ve bu süreler karşılığında kendilerine herhangi bir ödemenin yapılmamış olması gerekir.

Ek göstergesi 2200 olan ve 30 tam hizmet yılı üzerinden emekli olan memurlara, 30 yıl karşılığında 2015 yılı Ağustos ayında ödenmesi gereken ikramiye miktarı 66.060 TL olacaktır.

Verdiğiniz bilgilerden, sigortalı olarak geçen hizmetinizden ayrılış ile memuriyete başlama tarihi arasında boşluk olmadığı ve (işe başlama ve emeklilik tarihi arasındaki süreye baktığımızda, 1 yıl 4 ay askerlik sürenizin ve 28 yıl 8 ay hizmetiniz olduğu anlaşılmaktadır) askerlik birleştirmesiyle birlikte toplam 30 yıl üzerinden emekliye ayrıldığınız anlaşılmaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gurolkaradenizz

Sayfa oluşturma zamanı: 0.370 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.